Dobry trener personalny wie, jak znaleźć klientów i ich przy sobie zatrzymać. Jednak dziś nie o tym. Nasz kurs trenera personalnego nauczy Cię perspektywy potencjalnego kupca. Dzięki temu staniesz się efektywniejszym sprzedawcą.
tl;dr
Gdybyś szukał trenera osobistego, to na jakie cechy zwróciłbyś uwagę? Co mogłoby Cię odstraszyć, a co zachęcić? Zaplątany język, zero pomysłu na przeprowadzenie rozmowy, wyraźnie widoczny brak doświadczenia w obyciu z ludźmi. To skreśla Cię już na stracie!
Pewność siebie
Nie buta, czy arogancja, ale spokój, opanowanie i znajomość tematu. Jeżeli brakuje Ci umiejętności interpersonalnych, zastąp je skrupulatnym przygotowaniem. Przed konsultacją albo treningiem zaplanuj możliwe scenariusze, podczas których klient może zadać niewygodne pytania. Nie musisz uczyć się odpowiedzi na pamięć, wręcz to odradzamy, ale psychiczna gotowość ułatwi nawiązanie kontaktu. Po czasie wszystko zacznie przychodzić naturalnie, a kolejne spotkania nie będą wymagały podobnych zabiegów. Pamiętaj, do Ciebie zadzwonił, ponieważ myśli, że znasz się na rzeczy i wiesz o czym mówisz. Dłuższe chwile milczenia psują Twój autorytet.
3 wskazówki, które pomogą Ci rozpoznać dobry kurs trenera personalnego!
Szczegóły wywiad
Wywiad jest częścią bezpłatnej konsultacji, czyli momentu, od którego zależy końcowa transakcja. Pamiętaj, że każda z przychodzących do Ciebie osób ma wiele (często negatywnych) doświadczeń związanych z innymi specjalistami. Lekarzami, fizjoteraputami, a nawet kolegami po fachu. Musisz więc pamiętać, że stale jesteś poddawany porównaniom. Wykorzystaj to, wyróżnij się dbałością o szczegóły. Pytania o:
- Nawyki dietetyczne
- Wydarzenia sprzed 5-10 lat
- Kontuzje z dzieciństwa
- Alergie
- Choroby
- Problemy z samopoczuciem
- Podejście do diety
- Upodobania
- Ulubione potrawy
pozytywnie wykreują Twój wizerunek, a często będą miały decydujące znaczenie.
Dobry trener personalny – też człowiek
Ktoś kiedyś podczas udzielania porad dietetycznych zapomniał, że człowiek nie jest tylko danymi na papierze, ale istotą ze swoimi problemami i możliwościami. Przez „olewcze” porady m.in. lekarzy, wielu klientów szuka kogoś, kto ich zrozumie. Terapeuty, który przy okazji będzie z nimi trenował. Powinienś poznać charakter podopiecznego i uświadomić mu, że nie musicie od razu zmieniać jego nawyków o 180 stopni. Możecie zastosować metodę małych kroczków, nie rezygnować z białego pieczywa, czy wypadów ze znajomymi. Co więcej, sam czasem jesz w KFC, albo idziesz na pizze… czy dwie.
Pamiętaj, że nawet najbardziej perfekcyjny plan, który na papierze wygląda świetnie, może okazać się bezużyteczny w zetknięciu z prawdziwym człowiekiem. Często, to właśnie wadliwa, na pierwszy rzut oka, taktyka jest tą najlepszą. Ponieważ uwzględnia możliwości danej osoby. Dlatego na kursach uczymy spersonalizowanego podejścia.