Porady Trenerskie

Efektywny kurs trenera personalnego – 3 wskazówki

By 28 września 2018 No Comments

Kurs trenera personalnego kursowi nierówny. Zależnie od formatu, może się różnić zakresem materiałów, formatem przekazywania wiedzy, stosunkiem zajęć praktycznych do teoretycznych i wieloma innymi aspektami. W takim razie, po czym poznać, że kurs jest dobry?

tl;dr

Często grupy szkoleniowe są przepełnione, przez co nie da się poświęcić wystarczająco wiele uwagi każdemu z uczestników. Do tego brakuje miejsca i sprzętu, w salach zaczyna być duszno, a wszystko przypomina bardziej hurtową pracę na ilość, a nie jakość.

Efektywny kurs trenera personalnego – 3 wskazówkiWielkość grupy

Zawsze zwracaj na to uwagę, jeżeli strona nie podaje takich informacji, napisz do organizatora. Im mniej liczna, tym lepiej. Warto unikać wszelkich ofert, gdzie uczestników jest więcej niż 20 osób. Dlaczego tak? Naszym zdaniem idealny kurs trenera personalnego powinien przewidywać 16 miejsc. W ten sposób możemy stworzyć dwa zespoły po 8 osób, co ułatwia prowadzenie modułów praktycznych.

Dzięki takiemu manewrowi szkolenie nie przypomina wykładu, ale staje się bardziej osobistym przeżyciem, ponieważ kontakt na linii uczestnik-nauczyciel jest wyraźniejszy. To też ułatwienie dla prowadzącego, który nie musi ogarniać 20 osób naraz, a jedynie 8 dwójek. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość lekcji.

Stosunek zajęć praktycznych do teorii

Na szczęście coraz częściej przykłada się większą uwagę do tych pierwszych. Pamiętaj, trenerstwo to przede wszystkim praktyka. Nic nie zastąpi treningu z użyciem żywego organizmu. Wielu uczestników kursów ma problemy, które możesz napotkać podczas  pracy. Dlatego masz szanse by je zdiagnozować i naprawić. Między innymi z tego powodu tak dużą wagę mają dla nas zajęcia w parach.

Jednak to nie wszystko. Wiele ćwiczeń będzie stanowić dla Ciebie nowość, sam nie wiesz jak zareagują na nie ciała – Twoje i uczestników kursu. Możecie wtedy nawzajem dawać sobie feedback, udzielać rad oraz wskazówek.

Miejsce zajęć

Dobry kurs trenera personalnego powinien mieć miejsce w warunkach naturalnych dla Twojej przyszłej pracy. Mamy tu na myśli kilka sal fitness, strefę z wolnymi ciężarami, odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, gumy, taśmy itd. Jak masz się nauczyć swojego rzemiosła, skoro brakuje odpowiednich narzędzi? Warto poszukać, czy szkoła udostępnia filmy oprowadzające widza po siłowni, gdzie będzie szkolenie.

A gdzie się odbywa nasz kurs trenera personalnego?

To możesz sprawdzić na tym i tym filmie. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach odbywających się w Łodzi i Warszawie. Uwaga liczba miejsc ograniczona (do 16 😉 ).