Kurs na trenera personalnego - specjalizacja medyczna + praktyki!

Warszawa – edycja weekendowa i dzienna start 06.02.2021!

Co musisz zrobić aby zostać trenerem personalnym?

Aby zostać trenerem personalnym specjalizacji medycznej, należy spełnić następujące kryteria:
1. Ukończyć Kurs Trener Personalny Specjalizacja Medyczna - 68h
2. Pozytywnie zdać egzamin kończący w/w kurs
3. Odbyć praktyki treningowe pod okiem wykładowcy Health Factory - 14h

„Jako jedyna szkoła trenerów personalnych w Polsce, Health Factory organizuje praktyki trenerskie, które są gwarancją przygotowania do zawodu trenera personalnego”

Poznaj strukturę naszego kursu Kliknij

Zadzwoń do nas!

Pod tym numerem odpowiemy na pytania: 515259221

Struktura kursu trener personalny specjalizacja medyczna w Health Factory ®

KURS + EGZAMINY + PRAKTYKI

Krok 1 – Kurs

 

Kurs trener personalny specjalizacja medyczna to specjalistyczny kurs z naciskiem na najnowsze trendy łączące trening na siłowni z działaniami fizjoterapeutycznymi:
68h zajęć na siłowni i wykładów
80% zajęć w formie praktyki, warsztatów, studium przypadku
– Jako jedyna szkoła trenerów personalnych, organizujemy
3 zjazdy poświęcone treningowi medycznemu

Podstawy Anatomii 8h

Budowa i zasady działania ludzkiego ciała w kontekście anatomii funkcjonalnej. Zrozumiesz funkcjonowanie organizmu.

Trening Medyczny cz.1

I część specjalizacj- 6h. Omówienie wad postawy, zmian skoliotycznych. Analizowanie wad postawy oraz dysfunkcji kręgosłupa.

Trening medyczny cz.2

II część specjalizacji – 7h. Powtórka materiału dnia I. Biomechanika, urazy obręczy ramiennej. Kręgosłup L i Th.

Trening medyczny cz.3

III część – 7h. Powtórka materiału dnia II. Obręcz miedniczna: biomechanika, dysfunkcje. K. dolna + stopa.

Trening Funkcjonalny 7h

Poznasz trening z kettlami, taśmami trx, bosu i fitball, w kontekście stabilizacji centralnej i mięśni głębokich.

Trening Siłowy 8h

Zrozumiesz jak nauczać klienta wykonywania ćwiczeń siłowych z naciskiem na poprawne wzorce ruchowe.

Program. treningu 6h

Przygotujesz zindywidualizowane programy treningowe w oparciu o wiedzę z treningu medycznego i siłowego.

Fundamenty dietetyki 8h

Samodzielnie ułożysz plany dietetyczne pod różne cele klienta. Poznasz zasady doboru kaloryki i makroskładników.

Biznes trenera 6h

Pomożemy Ci wybrać ścieżkę kariery i pokażemy jak możesz wykorzystać swoje atuty aby pozyskać klientów.

Egzamin końcowy 5h

Podejdziesz do egzaminu teoretycznego (60 pytań) i praktycznego (symulacja treningu personalnego), zakończonego certyfikatem.

Krok 2 – Egzamin

Egzamin teoretyczny i praktyczny*:
Teoria – 50 zamkniętych pytań, jednokrotnego wyboru
Praktyka – ocena treningu personalnego przeprowadzonego pod okiem egzaminatorów
Próg zaliczenia – 80%

Zdanie egzaminu uprawnia do otrzymania cerytfikatu trener personalny specjalizacja medyczna w j. PL i ENG

*Do egzaminów można podejść bez zaliczenia praktyk.

Krok 3 – Praktyki

Praktyki w trakcie trwania kursu to gwarancja przygotowania do zawodu. Czy wiesz, że 80% osób po kursie nie zaczyna kariery, ponieważ nie czują się pewnie?

Zapewniamy:
14h praktyk pod okiem wykładowców Health Factory
– Sprawdzenie ponad 60 kompetencji trenera personalnego
Pisemne zaświadczenie o praktykach
Łatwość w zdobyciu pracy w Polsce i za granicą.

Pobierz dokładny program praktyk!
Mamy tylko 16 miejsc
Sprawdź cenę i terminy!

Masz pytania? Chcesz dołączyć?
Zostaw numer – oddzwonimy szybko!

Podręcznik do treningu medycznego

Kursanci Health Factory otrzymuję nasz autorski podręcznik do treningu medycznego. Na 75 stronach ujęliśmy najważniejsze zagadnienia (wraz z fotografiami), które są niezbędne w kontekście diagnostyki oraz skutecznej pracy z klientem.

Opieramy się na EuropeActive

Nasze szkolenia dla trenerów personalnych oraz program kursu, są inspirowane międzynarodowymi standardami Europe Active, który wzbogaciliśmy o nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów personalnych. Oferujemy Ci nowoczesną wiedzę.

Co mówią absolwenci o naszym kursie trenera osobistego?

Zobacz jak nasz flagowy kurs: trener personalny specjalizacja medyczna, ocenia student medycyny.

Szkolenia dla trenerów personalnych w Warszawie, poprowadzą:

Marcin Bocian

Marcin Bocian

Absolwent fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz trener personalny. Poza wiedzą nabytą podczas studiów stale powiększa swoje kompetencje uczęszczając na liczne kursy doszkalające. Część z nich stanowi dwumodułowy kurs z metodyki treningowej, prewencji urazów w sporcie oraz kompleksowej terapii manualnej sportowców. Ze względu na fizjoterapeutyczne podejście do treningu w jego prowadzeniu skupia się nie tylko na efekcie końcowym oraz sylwetkowym, ale również dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich podopiecznych.
Konrad-Kalinowski

Konrad Kalinowski

Trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Założyciel „Warsaw-Trainer Konrad Kalinowski”. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie tytuł magistra, trener II klasy w kulturystyce. Specjalizuje się w periodyzacji oraz metodyce treningu siłowego. Szeroka wiedza z zakresu podnoszenia ciężarów (były zawodnik). W swojej pracy koncentruje się na indywidualnych potrzebach klientów. Zawsze zaangażowany oraz cierpliwy. Skoncentrowany na przekazywaniu wiedzy w sposób zrozumiały zarówno dla klientów indywidualnych jak i przyszłych trenerów.
Tomasz Rymanowski

Tomasz Rymanowski

omasz Rymanowski
Fizjoterapeuta, współzałożyciel „HEALTH FACTORY- Akademia Trenerów Personalnych”, założyciel „FTR- Fizjoterapia Tomasz Rymanowski, trener personalny od 2011 roku, wykładowca/szkoleniowiec który posiada na swoim koncie przeszkolenie blisko 300 trenerów personalnych, sportowiec od 20 lat. Były zawodnik Sandomierskiego klubu Karate Kyokushin. Uczestnik oraz medalista zawodów ogólnopolskich. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu fizjoterapii oraz treningu m.in.: „Complete Sports Manual Therapy” szkolenie prowadzone przez dr Massimiliano Febbi dyrektora edukacyjnego oraz opiekuna fizjoterapeutycznego Włoskiej Federacji Ciężarowców. Specjalizuje się w rehabilitacji oraz pre-rehabilitacji współpracując ze sportowcami oraz amatorami. Ukończone kursy i szkolenia:
Kinesiologytaping
PNF- Proprioceptive Neuromuscular Facilitation
Rehabilitacja w sporcie- punkt widzenia terapeuty sportowego
Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego
Rehabilitacja w stomatologii- Diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z wadami zgryzu i dysfunkcją narządu żucia w ujęciu holistycznym
Instruktor kulturystyki/trener personalny
Terapia CranioSacralna
Complete sports manual therapy
Jan Sloniewicz

Jan Słoniewicz

Od 8 lat zajmuję się pracą z drugim człowiekiem, w kontekście pracy nad założonymi celami: odchudzaniem, budową masy mięśniowej, a przede wszystkim dbaniem o dobre zdrowie i samopoczucie. Stale dbam o swój rozwój poprzez uczestnictwo w szkoleniach, bycie na bieżąco z nowościami w branży fitness, a przede wszystkim zdobywanie wiedzy, która będzie przydatna dla lepszych postępów moich klientów.
Osobiście jestem fanem treningu typowo siłowego i ćwiczeń wielostawowych, pasjonuje mnie sposób układania planów treningowych w kontekście rozwoju masy mięśniowej, a także znajdowanie takich systemów odżywiania, w których to dieta jest dla człowieka, a nie człowiek dla diety.
Poza tym stale, od 3 lat, prowadzę bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą, zdobytą przez lata prowadzenia treningów: www.jansloniewicz.pl
W pracy z klientami zwracam dużą uwagę na kontakt z drugim człowiekiem i metody personalizacji ćwiczeń pod określoną budowę ciała. Nauczę Cię jak wytłumaczyć ćwiczenie drugiej osobie, jak zauważyć ewentualne błędy, jak prawidłowo skorygować, tak abyś jako trener czuł się zawsze usatysfakcjonowany i widział efekty swojej pracy.
Zanim powstało Health Factory, tworzyłem od podstaw kursy trenera personalnego w Fit Academy (Instytut Trenerów Personalnych), a przez prawie 3 lata wyszkoliłem ponad 300 trenerów osobistych. Swoje doświadczenie wykorzystuję w opracowywaniu programu szkoleń dla kursantów Health Factory.
Michal Woszczek

Michał Woszczek

Michał Woszczek – dietetyk sportowy, autor strony Dietetyka na luzie. Ukończył studia licencjackie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ze specjalnością w dietetyce sportowej. Obecnie kontynuuję naukę na SGGW w Warszawie. W swojej pracy wyznaje elastyczne podejście do żywienia oparte o dowody naukowe. Współpracował z zawodnikami sztuk walki, sportów siłowych, lekkoatletyki oraz osobami ćwiczącymi rekreacyjnie. Specjalizuje się w żywieniu sportowców dyscyplin siłowych i sylwetkowych.
W Health-Factory, zajmuje się prowadzeniem modułów związanych z dietetyką oraz suplementacją.
Michal-Kanclerz

Michał Kanclerz

Trener personalny ,certyfikowany instruktor kulturystyki i rekreacji ruchowej oraz student kierunku fizjoterapia. Może pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym , gdyż od 19-stego roku życia współpracuje na płaszczyźnie treningów indywidualnych z wieloma podopiecznymi pomagając im zbliżyć się do założonych celów treningowych.``. Uczestnik dziesiątek szkoleń związanych z branżą. Twórca kanału TrenerTv, który aktualnie posiada ponad 57 tys. subskrypcji!
W Health Factory odpowiada za moduł związany z biznesem i karierą trenera personalnego. Michał opowie Ci jak zostać skutecznym trenerem, który potrafi sprzedawać treningi i utrzymać klienta.

Łukasz Kaleńczuk

Łukasz Kaleńczuk

Fizjoterapeuta z powołania oraz trener z zamiłowania. Absolwent m.in. Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku trener przygotowania motorycznego. Specjalizuje się w rehabilitacji osób z dolegliwościami bólowymi dolnego odcinka kręgosłupa. W swojej codziennej praktyce skupia się na aktywnym udziale pacjenta w terapii, a metody i techniki bierne stosuje jako uzupełnienie. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w zakresie wystąpień publicznych (m.in. konferencje naukowe), prowadzenia szkoleń i warsztatów (m.in. Fit-Academy) oraz dydaktyki akademickiej (SWPS Wrocław, AWF Warszawa). Twórca marki FizjoPersonalny skupiającej się na promowaniu aktywności fizycznej, edukacji zdrowotnej oraz leczeniu pacjentów i wspieraniu podopiecznych.
Wybrane kursy i szkolenia:
Terapia tkanek miękkich (Centrum Fizjoterapii Trigger, Poznań)
Trening medyczny w sporcie i treningu personalnym (Carolina Medical Center, Warszawa)
Kinesiology Taping Basic Course (K-Active, Piła)
Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich (Projekt Masaż, Warszawa)
Obiektywna ocena pacjenta oraz trening funkcjonalny (Technomex, Wrocław)
Flossing w terapii i treningu (Rehaintegro, Warszawa)
Diagnostyka obrazowa (FizjoSystem - Szkolenia, Warszawa)
V edycja Szkoły Coachów (Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL, Wrocław)
Fizjoprofilaktyka w bólach kręgosłupa lędźwiowego (I Kongres KIF, Warszawa)

Cennik:

Kurs Dla siebie

1699

raz
 •  Kurs trener personalny specjalizacja medyczna 68h
 • dożywotni dostęp do grupy wsparcia na FB
 • Podręcznik „Trening medyczny w treningu personalnym”
 • Karnet na 5 tygodni do klubu CityFit
 • Certyfikat uczestnictwa w kursie
Zapisz się

Kurs + egzaminyTrener

1799

raz
 •  Kurs trener personalny specjalizacja medyczna 68h
 • dożywotni dostęp do grupy wsparcia na FB
 • Podręcznik „Trening medyczny w treningu personalnym”
 • Karnet na 5 tygodni do klubu CityFit
 • Egzamin teoretyczny i praktyczny
 • Certyfikat trenera personalnego specjalizacja medyczna PL i ENG
 • Jedna bezpłatna poprawka
Zapisz się!

Kurs + egzaminy + praktykiTrener +

3399

raz
 •  Kurs trener personalny specjalizacja medyczna 68h
 • dożywotni dostęp do grupy wsparcia na FB
 • Podręcznik „Trening medyczny w treningu personalnym”
 • Karnet na 5 tygodni do klubu CityFit
 • Egzamin teoretyczny i praktyczny
 • Certyfikat trenera personalnego specjalizacja medyczna PL i ENG
 • Jedna bezpłatna poprawka
 • 14 h praktyk pod okiem wykładowców Health Factory
 • 2 h konsultacji biznesowo-fizjoterapeutycznej z założycielami Health Factory
 • Wsparcie w karierze trenerskiej po kursie
 • Certyfikat odbycia praktyk trenerskich (PL i ENG)
Zapisz się!

Terminy edycja weekendowa

Terminy najbliższej edycji weekendowej:
06-07.02, 13-14.02, 20-21.02, 27-28.02, 06-07.03

Liczba miejsc: 11 + 4 (na praktyki)

Zapisy do: 03.02.2021!

Miejsce: Cityfit Wola lub Warszawa Centrum (w przypadku zamknięcia siłowni)

Najczęściej zadawane pytania.

Czym różni się nasz kurs spec. medyczna od zwykłego kursu na trenera?

Nasz kurs o specjalizacji TRENER MEDYCZNY to kurs, który był przygotowywany przez wiele miesięcy. Po jego ukończeniu, będziesz wiedział jak pomóc klientom, którzy cierpią z powodu różnych schorzeń aparatu ruchu np. zapalenie ścięgna Achillesa, zespół cieśni podbarkowej, łokieć tenisisty, pogłębiona kifoza, lordoza itd. Zwykły trener personalny ma wiedzę jak przygotowywać plany treningowe i nauczać ćwiczeń, tymczasem dzięki specjalizacji medycznej możesz samodzielnie diagnozować oraz usprawniać wiele dolegliwości swoich klientów.

Co da Ci kurs trenerski o specjalizacji trener medyczny?

Kurs TRENERA PERSONALNEGO o specjalizacji TRENER MEDYCZNY to przepustka do pracy z szerokim spektrum klientów. Po kursie o specjalizacji TRENER MEDYCZNY możesz rozpocząć współpracę z klientami posiadającymi wady postawy oraz inne dysfunkcje aparatu ruchu. Dzięki zdobytym umiejętnością w trakcie kursu będziesz w stanie zapewnić kompleksową opiekę trenerska swojemu klientowi. Dodatkowo olbrzymim plusem specjalizacji TRENER MEDYCZNY jest zrozumienie języka fizjoterapeutycznego. Dzięki tej umiejętności będziesz mógł rozpocząć współpracę z fizjoterapeutami oraz innymi specjalistami.

Dla kogo jest kurs trener personalny o specjalizacji trener medyczny?

Dla wszystkich którzy chcą wyróżnić się na tle konkurencji. W trakcie kursu o specjalizacji TRENER MEDYCZNY zdobędziesz wszystkie niezbędne umiejętności w kwestii pracy „popularnego” trenera oraz fachową wiedzę z zakresu pre-rehabilitacji. To bez znaczenia czy masz 20,25 czy 45 lat. Jeśli chcesz naprawdę zacząć pomagać ludziom to teraz jest idealny moment!

Jakie są wymagania niezbędne aby przystąpić do kursu?

Wymagania jakie przed Tobą stoją to maksymalne zaangażowanie, pełnoletniość oraz brak przecwiwskazań zdrowotnych. Do kursu przystąpić mogą osoby początkujące jak i zaawansowane treningowo (trening na siłowni) lub takie które uprawiają inne dyscypliny sportowe np.: bieganie, crossfit, pływanie itp. Zapraszamy również osoby po standardowych kursach na trenera personalnego, nasza specjalizacja medyczna to rozszerzenie waszej dotychczasowej wiedzy.

Czy otrzymam certyfikat?

Certyfikaty trenera personalnego specjalizacja medyczna, wydawane przez Health Factory, potwierdzają zdobycie kompetencji i kwalifikacji zawodowych opartych o   standardy EuropeActive. Według polskiego prawa, zgodnie z  Ustawa o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku (Dz. U. Nr 127, poz. 857) zastąpiła starszą ustawę o kulturze fizycznej i tym samym tytuł instruktora rekreacji ruchowej nie istnieje aktualnie. To oznacza, że ŻADNA szkoła w Polsce nie wydaje PAŃSTWOWYCH, a tym bardziej MIĘDZYNARODOWYCH certyfikatów.  Regulacje prawne dotyczące zawodu trenera są różne w poszczególnych państwach. Przykładowo, zdobywając “międzynarodowy” certyfikat w Polsce, nie masz zapewnionej automatycznie pracy np. w UK. Liczą się przede wszystkim Twoje umiejętności i kompetencje. Pracodawcy oraz klienci chwalą sobie trenerów, którzy ukończyli nasze kursy.

Czy otrzymam dodatkowe materiały?

Tak! nie tylko otrzymasz materiały pomocnicze, ale również rozbudowany podręcznik do treningu medycznego. Dodatkowo oferujemy Ci DOŻYWOTNIE członkostwo w naszych grupach na Facebooku. Kiedy będziemy aktualizować kurs, automatycznie otrzymasz nowe materiały.

Dlaczego praktyki są niezbędne?

Praktyki są niezbędne aby rozpocząć karierę trenera personalnego. Dokładnie tak samo jak w innych zawodach np. prawnik, lekarz itp, normalnym jest to, że po zakończeniu nauki trzeba sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Dzięki dodatkowym praktykom w Health Factory masz pewność, że będziesz potrafił poprowadzić bezpieczny i efektywny trening z przyszłym podopiecznym. Poza tym, doskonale przygotujesz się np. do sprawdzianu przed otrzymaniem pierwszej pracy. Zapewniamy również klientów, z którymi będziesz mógł poprowadzić pierwsze treningi i poczuć jak wygląda rzeczywista praca trenera. Jako jedyni organizujemy tego typu praktyki w Polsce.

Czy nasz Certyfikat jest międzynarodowy?

Dzięki nowej jakości kursów trenera personalnego w Health Factory, nasz certyfikat zyskuje coraz większe znaczenie w Polsce jak i za granicą.
Pracodawcy potrzebują profesjonalnie wyszkolonych trenerów, a klienci oczekują współpracy z kimś kto ma odpowiednie kompetencje.  Jako jedyni w Polsce oferujemy rozbudowane praktyki, dzięki czemu nasz certyfikat ma międzynarodowe znaczenie.

Przeczytaj więcej opinii:

“Janek i Tomek to profesjonalny i doświadczony zespół, który w ciekawy sposób przekazuje wiedzę. Ich indywidualne podejście, świetne przygotowanie oraz nacisk na praktykę i technikę ćwiczeń gwarantują sukces. Chłopaki to sympatyczny i zgrany Team, z czystym sumieniem polecam prowadzone przez nich kursy!”

MarcinUczestnik kursu

“Kurs u Tomka i Janka stał się początkiem fantastycznej drogi, jaką jest praca trenera personalnego. To u nich czerpałam swoje pierwsze inspiracje. To ich ogromny zasób wiedzy i umiejętność jej przekazania stały się solidną podstawą w kontakcie z podopiecznymi. Zaszczepili we mnie chęć doszkalania się i doskonalenia warsztatu. Zaufałam im, i to przełożyło się na mój sukces.”

SylwiaUczestniczka kursu

“Polecam każdemu udział w kursach prowadzonych przez Tomka i Janka!! Przede wszystkim to ogromny zastrzyk konkretnej i aktualnej wiedzy niezbędnej w pracy trenera ale także w pojedynkę. Przez całą teorię i ćwiczenia praktyczne przebrnęliśmy z dużą dawką uśmiechu i motywacji do pracy! Polecam!”

OlgaUczestniczka kursu

“Dziękuję za profesjonalne podejście do kursu, naprawdę bardzo wysoki poziom prowadzenia. Nie spodziewałem się że aż taki „wagon” wiedzy ze mną wyjdzie co dało mi dużą pewność siebie na początkowej drodze trenera a to jest najważniejsze po kursie. A tak indywidualnie mi najbardziej podobała się cześć w temacie mobilizacji stabilizacji. Super że poznałem tyle fajnych technik co najważniejsze w praktyce, więc jeszcze raz dzięki za naprawdę dużą umiejętność przekazania swojej wiedzy. Pozdrawiam i na pewno z czystym sumieniem polecę innym!”

GrzegorzUczestnik kursu

“Po 8 latach ciężkiej praktyki na siłowni zdecydowałem się pomagać ludziom...
Sądziłem że kurs trenerski będzie świetnym dopełnieniem i postawieniem kropki nad "i" zdobytej wiedzy. Trenerzy/wykładowcy Jan Słoniewicz i Tomasz Rymanowski okazali się wybitnymi teoretykami ze świetnym przekazem praktyki których osobowość przemawiała pewnością siebie i profesjonalnym podejściem do kursanta. "Wszyscy musieli umieć, znać, poczuć na sobie zero odpuszczania" !!! Bardzo ważnym tematem jest to że wykładowca Tomek otworzył mi oczy na aspekt szeroko pojętego słowa "fizjoterapia". Mimo tego że od kursu upłynęło już 3 miesiące a mój "biznes" trenera się rozwinął to Ci dwaj goście zawsze służą bezinteresowną pomocą w rozwoju ...

PiotrUczestnik kursu

Mapka dojazdu

Weź udział w kursie!

Dołącz do drużyny trenerów Health Factory ®

Zapisz się!

Harmonogram kursu Trener Personalny specjalizacja medyczna.

Jesteśmy szkołą dla trenerów personalnych, w której możesz uzyskać certyfikat trenera personalnego specjalizacja medyczna.

Nasz kurs trenera osobistego, jako jedyny zawiera aż 3 dni poświęcone treningowi medycznemu (nie mylić treningu medycznego z treningiem funkcjonalnym), będącemu niezbędnym elementem w pracy nowoczesnego trenera.

Health Factory zawsze organizuje kurs certyfikowany na trenera personalnego specjalizacja medyczna, wraz z praktykami trenerskimi.

Nasze szkolenia dla trenerów personalnych, jako jedyne są wzbogacone o praktyki, po których ukończeniu otrzymujesz osobny certyfikat trenera personalnego (z praktykami).

Jesteśmy szkołą trenerów personalnych, gdzie łatwo możesz sprawdzić czego dokładnie będziesz się uczyć.

Kurs certyfikowany na trenera personalnego? Sprawdź nasz program:

5 tygodni: soboty i niedziele lub w tygodniu

ZJAZD 1

Budowa człowieka oraz sposób komunikacji z nim to elementarna wiedza, jaką powinien posiadać trener personalny.  Podczas pierwszego weekendu zajęć poznasz zasady działania ludzkiego ciała – dowiesz się w jaki sposób i kiedy pracują poszczególne mięśnie, zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu układu krążenia, układu kostnego, układu nerwowego oraz systemów energetycznych.
Następnie odkryjemy przed tobą różnice między instruktorem siłowni, a trenerem personalnym. Nauczysz się przeprowadzać wywiad z klientem, poznasz metody oceny sprawności, a także psychologiczne aspekty pracy trenera.

Program 1 dnia: Anatomia funkcjonalna, fizjologia oraz biomechanika człowieka

Cel modułu: Poznanie budowy ludzkiego ciała w praktycznym wymiarze niezbędnym do rozpoczęcia pracy jako trener personalny.

Zakres modułu: Anatomia funkcjonalna, fizjologia oraz biomechanika człowieka

Formy merytoryczne: Wykład i praktyczne warsztaty – kursanci uczą się działania mięśni wykorzystując gumy oporowe i wolne ciężary

Materiały: Prezentacja oraz modele 3D

Prowadzący: Konrad Kalinowski

Czas trwania modułu: 10:00-18:00

10.00-12.00 Wstęp + Omówienie układu kostnego, szkieletowego, oddechowego:

 • Osie i płaszczyzny ciała – omówienie ciała w przestrzeni
 • Tkanka kostna
 • Kształt kości i ich struktura
 • Szkielet Człowieka
 • Budowa i funkcje kręgosłupa – ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia pogłębionej lordozy i kifozy w kontekście bólów kręgosłupa.
 • Omówienie wad postawy: plecy okrągłe, plecy płaskie, plecy wklęsłe, skolioza
 • Fazy wdechu i wydechu
 • Omówienie i charakterystyka: kończyny dolnej, górnej, obręczy kończyny dolnej i górnej, klatki piersiowej, rzepki
 • Omówienie stawów i kryteriów ich podziału
 • Omówienie stawów: ramiennego, łokciowego, krzyżowo-biodrowego, kolanowego, rzepkowo-udowego, stopy

12.00-12.30 Przerwa

12.30-13.30 Charakterystyka układu mięśniowego:

 • Tkanka mięśniowa gładka, poprzecznie prążkowana szkieletowa, poprzecznie prążkowana serca
 • Budowa włókna mięśniowego
 • Rodzaje mięśni
 • Rodzaje włókien mięśniowych
 • Ślizgowa teoria skurczu
 • Rodzaje pracy mięśniowej
 • Jednostka motoryczna

13:30-14:30 Mięśnie szkieletowe – cz.1 (prezentacja przy pomocy modelów 3D oraz warsztatów praktycznych):

 • Mięśnie działające na obręcz kończyny górnej min.: czworoboczny, równoległoboczny, dźwigacz łopatki itd.
 • Mięśnie działajace na staw ramienny min. najszerszy grzbiety, naramienny, piersiowy większy itd.

14.30-15:00 Przerwa

15:00-16:30 Mięśnie szkieletowe – cz.2 (prezentacja przy pomocy modelów 3D oraz warsztatów praktycznych):

 • Mięśnie działające na staw łokciowy min.: dwugłowy ramienia, ramienny, triceps
 • Mięśnie działające na kręgosłup min.: przednie mięśnie brzucha, boczne mięśnie brzucha, mięśnie wydechowe, głębokie mięśnie grzbietu
 • Mięśnie działające na staw biodrowy min.: biodorow-leźdźwiowy, pośladkowy wielki, przywodziciel
 • Mięśnie działające na staw kolanowy min. przednie uda, krawiecki, brzuchaty łydki, tylne uda

16:30-17:30 Fizjologia i biomechanika:

 • Klasyfikacja wysiłków: ze względu na liczbę zaangażowanych mięśni, procesy energetyczne, intensywność wysiłku
 • Wydolność tlenowa i beztlenowa
 • Fazy kształtowania nawyku ruchowego
 • Rola aktonów o klasie większej niż jeden
 • Moment siły i moment bezwładności
 • Siła mięśnia, a prędkość jego skracania się
 • Skąd czerpiemy energię: opis przemian energetycznych
 • Pomiary długości odcinków ciała

17:30-18:00 Praca mięśni – dowiesz się o najważniejszych elementach związanych z pracą układu mięśniowego:

 • Siła mięśniowa i moc, siła eksplozywna, siła absolutna/bezwzględna
 • Moc i dynamika
 • Gibkość
 • Trening wytrzymałościowy, trening siły mięśniowej, trening mieszany
 • Ruch ekscentryczny i koncentryczny
 • Bolesność mięśni – DOMS, czyli czym są popularne „zakwasy”

Program 2 dnia: Trening medyczny w treningu personalnym dzień I

Nowoczesny trener musi sprostać licznym wyzwaniom. Jednym z najważniejszych jest przywrócenie klienta do stanu pełnej sprawności. Siedzący tryb życia, brak ruchu, krzywy kręgosłup, bóle pleców, spięte mięśnie, brak koordynacji, brak kondycji – to rzeczy, które skutecznie obniżają jakość życia. Nie da się osiągnąć szczupłej sylwetki, muskularnego ciała lub zwyczajnie – dobrego samopoczucia bez przywrócenia organizmu do stanu używalności. Trener personalny doskonale wie, że odpowiedni trening medyczny jest niezbędny i obowiązkowy w przypadku pracy z klientami indywidualnymi. Nauczymy Cię skutecznych metod identyfikujących oraz poprawiających wady postawy, negatywne wzorce ruchowe, braki mobilności, ograniczenia ruchu. Dowiesz się również jak mądrze wykorzystywać w treningu sprzęty takie jak np. fitball, półpiłka bosu, pasy trx, roller, gumy minibands, gumy FlossBand itp.

Cel modułu: Nauka pracy z klientami posiadającymi odstępstwa od norm w odniesieniu do aparatu ruchu takie jak: wady postawy, zespoły bólowe, kontuzje, ograniczenia ruchowe. Poznanie metod pre-rehabilitacji wykorzystywanych w pracy trenera personalnego.

Zakres modułu: Trening medyczny w treningu personalnym

Formy merytoryczne: Wykład, zajęcia praktyczne w parach

Materiały: Prezentacje, przykładowe formularze postępowania w odniesieniu do konkretynych przypadków, własne notatki, skrypt ze spisem ćwiczeń

Prowadzący: Tomasz Rymanowski

Czas trwania modułu: 10:00-16:00

certyfikat trenera personalnego Warszawa

10.00-11.00 Zdefiniowanie treningu medycznego:

 • Czym jest sam trening medyczny. Dlaczego jest tak istotny?
 • Charakterystyka osób potrzebujących treningu medycznego
 • Sens stosowania treningu medycznego
 • Przedstawienie statystyk wg. Centralnego Rejestru Chorób Zawodowych
 • Badania potwierdzające konieczność stosowania TRENINGU MEDYCZNEGO

11.00-12.00 Omówienie prawidłowej postawy ciała, wad postawy oraz zmian skoliotycznych:

 • Czym jest postawa ciała
 • Charakterystyka czynników wpływających na zmiany postawy ciała
 • Charakterystyka WAD POSTAWY 
 • Charakterystyka zmian SKOLIOTYCZNYCH

12.00-12.30 Przerwa obiadowa

12.30-13.30 Przedstawienie metod oceny klienta:

 • Przedstawienie metod oceny postawy klienta
 • Charakterystyka metod oceny klienta
 • Nauka oceny postawy klienta w płaszczyźnie czołowej
 • Nauka oceny postawy klienta w płaszczyźnie strzałkowej
 • Nauka testów w odniesieniu do wad postawy
 • Nauka analizowania zmian skoliotycznych

13:30-14:00 Mobilność i stabilność w treningu personalnym:

 • Zdefiniowanie mobilności
 • Zdefiniowanie stabilności
 • Charakterystyka czynników wpływających na ograniczenie mobilności oraz stabilności

14:00-16:00 Odcinek szyjny kręgosłupa + biomechanika łopatki:

 • Anatomia oraz biomechanika odcinka szyjnego kręgosłupa
 • Badanie zakresów ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa
 • Dysfunkcje odcinka szyjnego kręgosłupa 
 • Działania palpacyjne
 • Rozciaganie: rozciaganie funkcyjne, rolowanie, inne ćwiczenia przy użyciu akcesoriów treningowych
 • Biomechanika łopatki 
 • Co robić na odstające łopatki? 
 • Testy zakresów ruchomości 
szkolenie dla trenerów personalnych w Warszawie

ZJAZD II

Program 1 dnia: Trening medyczny w treningu personalnym dzień II

Kurs instruktora fitness w warszawie

Cel modułu: Nauka pracy z klientami posiadającymi odstępstwa od norm w odniesieniu do aparatu ruchu takie jak: wady postawy, zespoły bólowe, kontuzje, ograniczenia ruchowe. Poznanie metod pre-rehabilitacji wykorzystywanych w pracy trenera personalnego.

Zakres modułu: Trening medyczny w treningu personalnym

Formy merytoryczne: Wykład, zajęcia praktyczne w parach

Materiały: Prezentacje, przykładowe formularze postępowania w odniesieniu do konkretynych przypadków, własne notatki, skrypt ze spisem ćwiczeń

Prowadzący: Tomasz Rymanowski

Czas trwania modułu: 10:00-17:00

10.00-10.30 Powtórzenie materiału dnia poprzeczniego:

 • Ocena postawy w płaszczyźnie czołowej oraz strałkowej w parach 
 • Powtórzenie technik w odniesieniu do odcinka szyjnego kręgosłupa oraz łopatki 

10.30-13.00 Anatomia oraz biomechanika obręczy ramiennej:

 • Testy zakresu ruchomości 
 • Testy prowokacyjne
 • Rozciąganie statyczne, rozciąganie funkcyjne, PIR (relaksacja poizometryczna)
 • Rolowanie 
 • Ćwiczenia akcesoryjne oraz aktywizacje poszczególnych mięśni
 • Omawiane kontuzje: zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zapalenie przyczepu bliższego mięśnia dwugłowego, łokieć tenisisty oraz golfisty, zespół cieśni nadgarstka 
 • FlossBanding 

13.00-13.30 Przerwa obiadowa.

13.30-15:00 Dalsze metody screeningu klienta w oparciu o rozgrzewkę oraz testy diagnostyczne:

 • Nauka pozostaych technik oceny zakresów ruchomości klienta: rozciaganie dynamiczne 
 • Wyciąganie wniosków oraz analiza informacji na temat klienta 

15.00-17.00 Kręgosłup piersiowy oraz lędźwiowy:

 • Anatomia kręgosłupa piersiowego oraz lędzwiowego
 • Omówienie WYPUKLIN oraz PZEPUKLIN kręgosłupa
 • Anatomia mieśni głębokich
 • Popularne dysfunkcje kręgosłupa piersiowego oraz lędzwiowego 
 • Rolowanie, rozciąganie statyczne, dynamiczne, funkcyjne 
 • Wstęp do stabilizacji centralne 
 • Znaczenie ćwiczeń izometrycznych w odniesieniu do zdrowia kręgosłupa 
 • Mobilizacje 
kurs trenera osobistego w warszawie

Program 2 dnia: Trening medyczny w treningu personalnym dzień III

Cel modułu: Nauka pracy z klientami posiadającymi odstępstwa od norm w odniesieniu do aparatu ruchu takie jak: wady postawy, zespoły bólowe, kontuzje, ograniczenia ruchowe. Poznanie metod pre-rehabilitacji wykorzystywanych w pracy trenera personalnego.

Zakres modułu: Trening medyczny w treningu personalnym

Formy merytoryczne: Wykład, zajęcia praktyczne w parach

Materiały: Prezentacje, przykładowe formularze postępowania w odniesieniu do konkretynych przypadków, własne notatki, skrypt ze spisem ćwiczeń

Prowadzący: Tomasz Rymanowski

Czas trwania modułu: 10:00-17:00

10.00-10.30 Powtórzenie materiału dnia poprzeczniego:

 • Ocena postawy w płaszczyźnie czołowej oraz strałkowej w parach 
 • Powtórzenie technik w odniesieniu do obręczy ramiennej kręgosłupa lędźwiowego oraz piersiowego

10.30- 13.00 Obręcz miedniczna:

 • Anatomia obręczy miednicznej
 • Dokładna charakterystyka stawu biodrowego 
 • Najpopularniejsze dyfunkcje w obszarze obręczy miednicznej 
 • Zespół mięśnia gruszkowatego VS rwa kulszowa 
 • Testy zakresów ruchomości 
 • Rolowanie
 • Ćwiczenia akcesoryjne
 • Mobilizacje

13.00-13.30 Przerwa obiadowa 

13.30-17.00 K. dolna + stopa:

 • Anatomia k. Dolnej. Układ kostno stawowy + mięśniowy 
 • Anatomia oraz biomechanika stawu kolanowego 
 • Anatomia połączenia rzepkowo-udowego 
 • Anatomia oraz biomechanika stawu skokowego 
 • Anatomia oraz biomechanika stopy 
 • ĆWICZENIA PRAKTYCZNE W ODNIESIENIU DO NAJPOPULARNIEJSZYCH KONTUZJI: 
 • Rolowanie k. Dolna + stopa 
 • Mobilizacje, ćwiczenia akcesoryjne, aktywizacje mięśniowe. Wykorzystanie taśm thera band, mini band, power band
 • FlossBanding stawu kolanowego oraz stawu skokowego
 • Zapalenie pasma biodrowo – piszczelowego 
 • Boczne przyparcie rzepki 
 • Kolano skoczka 
 • Kolana koślawe 
 • Kolana szpotawe 
 • Charakterystyka chondromalacji rzepki oraz zmian zwyrodnieniowych 
 • Zapalenie ścięgna Achillesa 
 • Stopa płasko – koslawa 
 • Stopa wydrążona 
 • Zapalenie rozcięgna podeszwowego 

ZJAZD III

Ćwiczenia siłowe i sposób ich zestawienia w plan treningowy to niezbędne narzędzia do osiągania celów sylwetkowych Twojego klienta.
Internet pełny jest porad oraz technik mówiących jak najlepiej wykonać dane ćwiczenie, a porady specjalistów często bywają sprzeczne.
Dlatego na naszym kursie uczymy  ćwiczeń w oparciu o aktualną wiedzę anatomiczną. Każde ćwiczenie rozbieramy na części pierwsze, dzięki temu już zawsze będziesz wiedzieć jaką partię ciała trenujesz, wykonując określony ruch.Drugiego dnia zjazdu poznasz metody planowani treningu oporowego. Jak wygląda trening na redukcji, a jak na masie? Ile serii powinno mieć dane ćwiczenie? Ile powtórzeń? Jakie przerwy? Jakie tempo? – będziesz umiał odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Kiedy rozpoczniesz treningi personalne ze swoim pierwszym klientem bez problemu przygotujesz efektywny i bezpieczny program ćwiczeń.

Program 1 dnia: Metody Treningu oporowego (siłowego) w treningu personalnym

Cel modułu: Poznanie podstawowych ćwiczeń (poprawa techniki) siłowych kształtujących siłę, masę mięśniową oraz sylwetkę, a także technik nauczania klientów indywidualnych. Zdobycie umiejętności wykorzystywania wiedzy anatomicznej i medycznej w praktyce.

Zakres modułu: Wybrane ćwiczenia siłowe i kształtujące sylwetkę na: klatkę piersiową, mięśnie obręczy barkową, mięśnie ramion, mięśnie pleców, mięśnie obręczy biodrowej (pośladek), mięśnie nóg, mięśnie brzucha.

Formy merytoryczne: Zajęcia praktyczne w parach – poznawanie metod nauczania ćwiczeń poprzez symulację treningu personalnego, pod okiem wykładowcy. Studium przypadku – nauka poprzez poznawanie konkretnych przypadków różnych typów klientów

Materiały: Skrypt ze spisem ćwiczeń oraz filmami video

Prowadzący: Konrad Kalinowski

10.00-12.30 Omówienie wykonywania ćwiczeń na siłowni – trening mięśni nóg oraz obręczy biodrowej

 • Przysiad: nauka oraz progresja rozłożona na części pierwsze. Pokażemy Ci jak nauczać przysiadu od zera. W programie: przysiad ze sztangą na plecach („low bar” i „high bar”), przysiad ze sztangą z przodu („front squat”), przysiad na pudło („box squat”)
 • Wykroki (w miejscu, chodzone, do przodu, do tyłu)
 • Wznosy bioder z obciążeniem (hip thrust)
 • Odwodzenie nóg z wykorzystaniem wyciągu dolnego
 • Prostowanie nogi z wykorzystaniem wyciągu dolnego
 • Przywodzenie nogi z wykorzystaniem wyciągu dolnego
 • Prostowanie podudzi na maszynie
 • Zginanie podudzi na maszynie
 • Wyciskanie ciężaru nogami na maszynie (np. hack squat itp.)
 •  Odwodzenie nóg na maszynie
 •  Zginanie podudzi w leżeniu na ławce ze sztangielką
 •  Przysiad bułgarski
 • Spięcia łydek (maszyna, maszyna smitha, ze sztangielką itp.)
 •  Ćwiczenia z wykorzystaniem gum oporowych i ciężarków na nogi oraz pośladki
 • Wyprosty w stawie biodrowym, z wykorzystaniem ławki rzymskiej

12.30-13.00 Przerwa

13.00-14.30 Omówienie wykonywania ćwiczeń na siłowni – trening mięśni grzbietu

 • Martwy Ciąg: nauka oraz progresja rozłożona na części pierwsze. Pokażemy Ci jak nauczać martwego ciągu od zera. W programie: nauka ruchu zawiasowego w biodrze („hip-hinge”), martwy ciąg klasyczny, martwy ciąg sumo, martwy ciąg na prostych nogach, martwy ciąg bułgarski
 • Podciąganie na drążku: nauka progresji od zera, nauka stopniowania ćwiczeń np. podciąganie z gumą oporową, powtórzenia negatywne itp. Podciąganie nachwytem, podchwytem, chwytem neutralnym
 •  Przyciąganie drążka wyciągu górnego nachwytem. Omówienie różnych chwytów
 •  Przyciąganie linki wyciągu dolnego z uchwytem „V” do klatki piersiowej siedząc (jak również inne typy uchwytów)
 •  Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia (nachwyt i podchwyt)
 • Wiosłowanie sztangielką w klęku podpartym na ławce – różne wariacje wykonania np. z wykorzystaniem rotacji wewnętrznej
 • Wiosłowanie sztangielkami oburącz w leżeniu na brzuchu, na ławce
 • Przyciąganie drążka wyciągu górnego po łuku, do bioder
 • Prostowanie tułowia z wykorzystaniem ławki rzymskiej
 • Wznosy sztangi pionowo („upright rows”)
 • Szrugsy ze sztangą
 • Szrugsy ze sztangielkami

14.30-14.45 Przerwa

14.45-16.15 Omówienie wykonywania ćwiczeń na siłowni – trening mięśni klatki piersiowej i brzucha.

 • Ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej:
  • Wyciskanie sztangi na ławce poziomej, ławce skośnej w leżeniu głową w górę, ławce skośnej w leżeniu głową w dół. Szczegółowe omówienie toru ruchu i technik min. leg drive.
  • Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej, ławce skośnej w leżeniu głową w górę, ławce skośnej w leżeniu głową w dół z omówieniem różnych wariacji np. rotacja zewnętrzna, chwyt neutralny
  • Rozpiętki z wykorzystaniem bramy, omówienie wariacji ustawienia linek wyciągu z góry, dołu oraz poziomo
  • Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej, ławce skośnej w leżeniu głową w górę, ławce skośnej w leżeniu głową w dół z omówieniem różnych wariacji np. rotacja zewnętrzna, chwyt neutralny
  • Pompki na poręczach – nauka progresji od zera, nauka stopniowania ćwiczeń np. podciąganie z gumą oporową, powtórzenia negatywne itp.
  • Przenoszenie sztangielki zza głowy, w leżeniu na ławce
  • Wyciskanie sztangielek z podłogi tzw. floor press
 • Ćwiczenia na mięśnie brzucha (najlepsze, które spowodują przyrost siły i masy mięśniowe):
  • Skłony tułowia klęcząc, z wykorzystaniem linki wyciągu górnego (Allachy)
  • Oporowe zginanie tułowia z linką wyciągu dolnego
  • Wznosy nóg z wykorzystaniem ławki skośnej oraz uchwytów do pompek na poręczach
  • Skłony tułowia w przód na ławce skośnej
  • Skręty tułowia z wykorzystaniem linki wyciągu (woodchopper)
  • Skręty tułowia siedząc, z użyciem talerza lub piłki (russian twist)

16.15-16.30 Przerwa

16:30-18:00 Omówienie wykonywania ćwiczeń na siłowni – trening mięśni obręczy barkowej oraz mięśni ramion

 • Ćwiczenia na mięśnie obręczy barkowej:
  • Wyciskanie sztangi nad głowę sprzed klatki piersiowej stojąc (military press, strict press)
  • Wyciskanie sztangielek nad głowę: różne  wariacje – stojąc, siedząc, z rotacją, arnoldki itp.
  • Odwodzenie ramiona ze sztangielkami stojąc: oburącz, jednorącz, sprzed bioder, od bioder, zza bioder
  • Odwodzenie ramion z linką wyciągu dolnego: sprzed bioder, od bioder, zza bioder
  • Odwrotne rozpiętki ze sztangielkami: w opadzie tułowia, w leżeniu na ławce (omówienie wariacji np. rotacja zewnętrzna)
  • Odwrotne rozpiętki z wykorzystaniem linek wyciągu dolnego
  • Prostowanie ramienia z linką wyciągu górnego
  • Odwodzenie ramienia z linką wyciągu górnego
  • Przyciąganie linki wyciągu górnego, z uchwytem typu warkocz do czoła (Face pulls)
  • Wznosy ramion w przód ze sztangielkami, jednorącz
  • Wznosy ramion w przód z wykorzystaniem linki wyciągu dolnego
 • Ćwiczenia na mięśnie ramion (biceps i triceps):
  • prostowanie przedramion z linką wyciągu górnego (różne chwyty)
  • wyciskanie sztangielek i sztangi w leżeniu na ławce (wyciskanie francuskie)
  • wyciskanie sztangi na ławce poziomej z wąskim chwytem
  • wyciskanie sztangielki jednorącz zza głowy
  • wyciskanie sztangielki oburącz zza głowy
  • Prostownie przedramion z linką wyciągu dolnego
  •  uginanie przedramion ze sztangą (chwyt szeroki i wąski)
  •  uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc (różne opcje np. rotacja, izometria itp.)
  • uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc, w oparciu (z rotacją, bez rotacji)
  •  uginanie przedramion z linką wyciągu dolnego
kurs certyfikowany na trenera personalnego w Warszawie

Program 2 dnia: Metody programowania treningowego

Cel modułu: Poznanie i nauka metod programowania treningu oporowego w treningu personalnym

Zakres modułu: Metody programowania treningowego

Formy merytoryczne: Warsztaty z programowania treningu personalnego, praca w parach, omawianie konkretnych przypadków (study case)

Materiały: Prezentacja, formularze programów treningowych

Prowadzący: Konrad Kalinowski

10.00-12.00 Przedstawienie podstawowych zasad programowania treningu oporowego:

 • Zbierania i analiza informacji o kliencie
 • Nauka doboru odpowiedniej metody treningowej
 • Optymalizacja ćwiczeń
 • Metodyka konstruowania programu treningowego (dobór dni treningowych, ułożenie ćwiczeń, tempo wykonywania, przerwy między ćwiczeniami i seriami, sposób progesji, wykorzystanie metod Weidera itp)
 • Bieżąca optymalizacja programu treningowego
 • Omówienie podstawowych zasad treningowych dla klientów o stopniu zaawansowania: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany
 • Wyjaśnienie jak trening siłowy przeplata się z treningiem medycznym i funkcjonalnym

12.00-12.30 Przerwa

12.30-14.30 Omówienie konkretnych metod treningowych  oraz przygotowanie przykładowych planów:

 • Klient początkujący: przedstawienie metody body-building, metody FBW, metody AB. Na podstawie podanego przez wykładowce przypadku tworzysz własny plan treningowy
 • Klient średniozaawansowany: przedstawienie metody push-pull-legs, HST, 5×5, 15-10-5. Na podstawie podanego przez wykładowce przypadku tworzysz własny plan treningowy
 • Klient zaawansowany: przedstawienie metody kulturystycznej, 5/3/1, German Volume Training, Smolov i Smolov Jr. Na podstawie podanego przez wykładowce przypadku tworzysz własny plan treningowy

14.30-14.45 Przerwa

14.45- 16.00 Omówienie planów treningowych stworzonych przez kursantów.
Cała grupa wraz z wykładowcą analizuje kilka programów, wskazuje błędy, dokonuje poprawek:

 • Wspólna analiza planów treningowych dla klienta początkującego
 • Wspólna analiza planów treningowych dla klienta średnio zaawansowanego
 • Wspólna analiza planów treningowych dla klienta zaawansowanego

ZJAZD IV

Dobry trener personalny jest specjalistą, który potrafi zająć się klientem w sposób holistyczny, poprzez zapewnienie mu oprócz programu treningowego, indywidualnego systemu odżywiania. W health-factory nauczymy Cię jak przygotować efektywny plan dietetyczny, dopasowany do założonego celu. Układanie diet wcale nie musi być trudne – przekonasz się o tym, gdy opuścisz sobotnie zajęcia z własnoręcznie przygotowanymi dietami.
W dynamicznym śweicie branży fitness, bardzo ważne są odpowiednie kwalifikacje. Dlatego chcemy przygotować Cię do prowadzeni zajęć w parach oraz zajęć grupowych (bez choregorafii). Lubisz biegi z przeszkodami? Możesz prowadzić zajęcia przygotowujące np. do Runmageddonu. Trenujesz Crossfit? Zaproponuj swoim klientom wszechstronne zajęcia wytrzymałościowo-siłowe w stylu cross. Pamiętaj, że trening z dwoma klientami naraz to już trening grupowy – przygotujemy Cię do niego odpowiednio.

Program 1 dnia: Dietetyka i suplementacja

Cel modułu: Nauka podstawowych zasad dietetyki, fizjologii żywienia (głównie w nawiązaniu do aktywności fizycznej), wpływu diety na zdrowie i sylwetkę. Nauka układania założeń diet, jadłospisów oraz suplemetacji dopasowanych do konkretnego celu, jadłospisów. Nauka współpracy z klientem w kontekście żywieniowym

Zakres modułu: Dietetyka i suplementacja

Formy merytoryczne: Wykład, warsztaty,  zadania dotyczące omawianych zagadnień, samodzielna praca przy przygotowywaniu diety

Materiały: prezentacja, programy i aplikacje dietetyczne, kwestionariusz wywiadu żywieniowego, studium przypadku

Prowadzący: Michał Woszczek

Czas trwania modułu: 10:00-18:00

10.00-11.00 Podstawy dietetyki – wszystko co musisz wiedzieć o odżywianiu na start:

 • Zdefiniowanie pojęcia diety: co to znaczy być na diecie? Czym tak naprawdę jest dieta?
 • Omówienie makroskładników diety (rola, źródła, prosty podział, wartość energetyczna, zapotrzebowanie) + praktyczne zadania ćwiczeniowe
 • Omówienie mikroskładników diety
 • Zasady prawidłowego nawodnienia – zapotrzebowanie na płyny, wskaźniki nawodnienia

10.00-12.00 Wpływ żywienia na zdrowie i sylwetkę, czyli co trzeba wiedzieć aby skutecznie pomagać klientom w uzyskaniu wymarzonego ciała:

 • Omówienie wpływu składu ciała na zdrowie, ze szczególnym wskazaniem na problematykę otyłości
 • Omówienie podstaw fizjologii wysiłku fizycznego – wykorzystania substratów energetycznych i na podstawie nich formułowanie założeń diety
 • Omówienie zasad zdrowego odżywiania, przedstawienie piramidy żywieniowej
 • Przedstawienie różnic w żywieniu kobiet i mężczyzn
 • Priorytety w żywieniu

12.00-12.10 Przerwa

12.10-13.00 Nauka układania założeń diet – od czego zacząć układanie diety dla klienta:

 • Omówienie prowadzenia wywiadu żywieniowego
 • Zapotrzebowanie energetyczne (składowe, bilans energetyczny, zasady obliczania) + zadania ćwiczeniowe
 • Omówienie ustalania deficytu i nadwyżki energetycznej
 • Nauka ustalania podaży makroskładników + zadania ćwiczeniowe

13.00-14.00 Nauka układania jadłospisów, fakty i mity żywieniowe:

 • Omówienie zasad układania jadłospisów
 • Samodzielne przygotowanie przykładowego jadłospisu dla klienta
 • Omówienie najpopularniejszych mitów żywieniowych

14.00-14.30 Przerwa

14.30-15.00 Żywienie w sporcie – jak jeść, żeby efektywnie trenować:

 • Omówienie zasad żywienia w trakcie treningu
 • Omówienie zasad superkompensacji glikogenu
 • Zapoznanie ze „sztuczkami i trikami” dietetycznymi, przydatnymi w trakcie okresu redukcji tkanki tłuszczowej/budowania masy mięśniowej

15.00-16.00 Podstawy dietoterapii, popularne strategie żywieniowe:

 • Omówienie podstawowych zasad dietoterapii najczęściej spotykanych jednostek chorobowych
 • Omówienie zasad układania diet wegetariańskich
 • Przedstawienie pojęć: oszukany posiłek vs oszukany dzień, reverse diet vs rebound diet (wskazanie ich zastosowania, plusów i minusów)

16.00-16.15 Przerwa

16.15-17.00 Podstawy suplementacji, czyli które suplementy działają, a które nie:

 • Podstawowe informacje na temat suplementacji
 • Przedstawienie faktycznie deficytowych składników
 • Omówienie suplementacji zwiększającej zdolności wysiłkowej
 • Zestawienie suplementów przydatnych w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej i budowy masy mięśniowej

17.00-18.00 Kompleksowe podejście żywieniowe – studium konkretnych przypadków:

 • Omówienie mitów związanych z suplementacją
 • Przeprowadzenie studium przypadku (układanie założeń, jadłospisów, suplementacji, strategii żywieniowej w trakcie danego procesu)
 • Wskazanie dalszych możliwości rozwoju – przedstawienie polecanej literatury, instytucji zajmujących się żywieniem, stron internetowych i dietetyków

Program 2 dnia: Trening funkcjonalny programowanie oraz charskterystyka

Cel modułu: Nauka form treningu funkcjonalnego oraz jego programowania przy wykorzystaniu kettlebell, trx, fit ball. Charakterystyka i nauka zagadnień związanych z gorsetem mięśniowym (tzw. core) oraz stabilizacją

Zakres modułu: Trening funkcjonalny – programowanie oraz charakterystyka

Formy merytoryczne: Wykład, zajęcia praktyczne w parach, formularze treningowe, warsztaty

Materiały: Prezentacje, przykładowe formularze treningowe

Prowadzący: Marcin Bocian

Czas trwania modułu: 10:00-16:00

10.00-11.00 Zdefiniownie treningu funkcjonalnego – czym tak naprawdę jest trening funkcjonalny i kiedy warto go wykorzystywać:

 • Charakterystyka kettlebll – czym są odważniki kulowe i jak ich używać
 • Charakterystyka trx – kiedy warto wprowadzić go do treningu z klientem
 • Charakterystyka bosu – do czego można ją wykorzystać
 • Charakterystyka fit ball – kiedy powinniśmy używać ćwiczeń równoważnych

11.00-12.00 Zdefiniowanie stabilizacji centralnej – dowiesz się czym jest oraz dlaczego jest niezbędnym elementem w treningu personalnym:

 • Charakterystyka stabilizacji centralnej
 • Konsekwencje niewydolnej stabilizacji centralnej – czyli skąd biorą się kontuzje i nieodpowiednie wzorce ruchowe
 • Metody pracy nad stabilizacja centralną – poznaj metody skutecznego treningu
 • Omówienie pracy przepony – poznaj pracę jednego z najważniejszych elementów, niezbędnego do skutecznej pracy mięśni brzucha min. przy ćwiczeniach wielostawowych

12.00-12.30 Przerwa

12.30-13.30 Zajęcia praktyczne w parach pod okiem wykładowcy – ćwiczenia z wykorzystaniem odważników kulowych kettlebell:

 • Metodyka treningu kettlebell – podstawy treningu z odważnikami
 • Przysiad goblet squat, front squat
 • Zakroki w wersji goblet oraz pozycji front rack
 • Martwy ciąg
 • Martwy ciąg jednorącz
 • Swing jednorącz
 • Swing oburącz
 • Trening metaboliczny na bazie kettlebell

13.30-13.45 Przerwa

13.45-14.45 Zajęcia praktyczne w parach pod okiem wykładowcy – ćwiczenia z wykorzystaniem taśm podwieszanych TRX:

 • Metodyka treningu trx – podstawy treningu z taśmami TRX.
 • TRX wiosłowanie
 • TRX facepull
 • TRX squat
 • TRX zakrok
 • TRX wykrok do boku
 • TRX biceps
 • TRX triceps
 • TRX klatka piersiowa

14.45-16.00 Zajęcia praktyczne w parach pod okiem wykładowcy – ćwiczenia z wykorzystaniem piłki fitball, półpiłki Bosu oraz własnego ciała.

 • Metodyka stabilizacji centralnej + fitball – podstawy treningu stabilizacji centralnej
 • Nauka oddechu przeponowego – niezwykle ważny element. Bez tej umiejętności nie ma mowy o prawidłowym wykonaniu ćwiczeń siłowych takich jak np. martwy ciąg, hip thrust, przysiady. Bardzo często brak poprawnego oddychania przeponą prowadzi do obciążania kręgosłupa poprzez nieodpowiednią pracę mięśniami brzucha.
 • Martwy robak
 • Ptak – pies
 • Ćwiczenia przy użyciu piłek fit ball i półpiłek bosu
 • Podpór na przedramionach – plank
 • Podpór na przedramieniu bokiem – side plank
Szkoła trenerów personalnych w Warszawie

ZJAZD V

Masz wiedzę, masz pasję i chcesz  pomagać innym, ale jak dotrzeć do potencjalnych klientów? Jak pokazać im, że potrzebują Twojej profesjonalnej pomocy? Jak stworzyć swoją grupę docelową? Jakim sposobem ją pozyskać? Strona internetowa, social media, you tube? a może poczta pantoflowa, polecenia i ulotki? Jak się wyróżnić by nie zginąć w gąszczu innych trenerów personalnych? Jak znaleźć pierwszą prace? Na te pytania pomożemy odpowiedzieć Ci w naszym module biznes trenera personalnego. Wspólnie opracujemy strategie, która pomoże Ci wystartować i zacząć zarabiać jako trener personalny.
Drugi dzień zjazdu to egzamin – sprawdzisz na nim poziom swojej wiedzy. Zobaczysz, czy jesteś gotów do rozpoczęcia pracy jako trener personalny, czy też powinieneś jeszcze popracować nad trudniejszymi zagadnieniami. W przypadku pozytywnego zaliczenia, wszystkie dokumenty otrzymasz tego samego dnia.

Program 1 dnia: Biznes Trenera Personalnego

Cel modułu: Uświadomienie o kluczowych aspektach związanych z rozwojem kariery w branży treningów personalnych. Nauka profesjonalnego prezentowania swojej usługi potencjalnym klientom. Nauka budowania i utrzymywania pożądanych relacji z podopiecznymi jako filar płynności finansowej w zawodzie.

Zakres modułu: Biznes trenera personalnego

Formy merytoryczne: wykład, dyskusja, zajęcia praktyczne (odgrywanie scenek)

Materiały: prezentacja multimedialna, kwestionariusz medyczny, study case

Prowadzący: Michał Kanclerz (TrenerTV)

Czas trwania modułu: 10:00-16:00

10.00-12.30 Trener czy sprzedawca – dlaczego musisz umieć sprzedawać aby pomagać swoim klientom osiągać ich cele:

 • Przypomnienie charakterystyki zawodu
 • Omówienie specyfiki pracy w klubie fitness
 • Analiza ścieżek rozwoju kariery trenera personalnego – czyli jakie możliwości daje zawód trenera
 • Scharakteryzowanie różnych modeli pracy trenera personalnego i wiążących się z nimi kwestii formalno-prawnych
 • Instruktaż pierwszych niezbędnych kroków w branży treningu personalnego – co zrobić aby zacząć

12.30-13.00 Przerwa

13.00-14.00 Budowanie wizerunku trenera personalnego i bazy klientów – co musisz robić aby przyciągnąć do siebie swoją grupę docelową?

 • Kreowanie marki osobistej. Opowiemy Ci co powinieneś robić aby ludzie Cię lubili i chcieli z Tobą trenować.
 • Analiza niezbędnych komponentów i narzędzi w pracy trenera. Jakie narzędzia możesz wykorzystać aby budować swoją markę osobistą oraz bazę klientów (social media, you tube, strona internetowa itp.)
 • Co to jest baza klientów? Czym jest grupa docelowa – czyli co trzeba określić zanim zaczniesz promować swoje usługi
 • Budowanie bazy klientów. W jaki sposób stworzyć grupę osób, do której chcesz dotrzeć ze swoją usługą, gdzie ich szukać
 • Omówienie potencjalnych strategii promowania usługi. Dowiesz się w jaki sposób, od razu po kursie możesz zacząć, krok po kroku działać, aby pozyskać pierwszych klientów. (social media, you tube, strona internetowa, portale ogłoszeniowe, Google dla firm, poczta pantoflowa, ulotki, plakaty, współprace, bezpłatne wydarzenia i wiele innych)

14.30-14.45 Przerwa

14.45-16.00 Sprzedaż treningu personalnego.

Opowiemy Ci jak krok po kroku sprzedać klientowi treningi personalne. Większość trenerów ma z tym duży kłopot i niejednokrotnie brak sukcesów sprzedażowych zraża ich do tego zawodu. My w prosty sposób chcemy Ci pokazać, że sprzedaż jest łatwa!

 • Omówienie strategii sprzedażowej. Poznasz konkretne sposoby pozyskiwania klientów. Opracujesz swoją własną strategię, dopasowaną do Twojej potencjalnej grupy klientów
 • Charakterystyka najczęstszych obiekcji ze strony klientów. Co mówić i robić aby pokonać obiekcje związane z korzystaniem z usługi treningów personalnych. Nie mam teraz pieniędzy…nie mam czasu – nauczymy Cię jak radzić sobie z takimi odpowiedziami ze ze strony klientów
 • Analiza budowania relacji z klientem oraz sposobu realizowania usługi. Trener personalny to zawód mocno oparty na relacjach. Jeżeli nauczysz się tworzyć więzi, wtedy łatwiej będzie Ci utrzymać klientów i zdobywać nowych
 • Zadania praktyczne dla uczestników. Na podstawie reżyserowanych przez wykładowcę scenek, nauczysz się prowadzić rozmowę z potencjalnym klientem

Program 2 dnia: Egzamin

Uprawnienia trenera personalnego w Warszawie

Jak wygląda egzamin: Egzamin składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to 50 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Część praktyczna zdawana jest w parach i polega na symulacji treningu personalnego. Zdający otrzymuje dwa zadania, na podstawie których musi wybrać odpowiednie ćwiczenie, a następnie wyjaśnić je klientowi.

Obowiązujący materiał: Do egzaminu obowiązuje cały materiał jaki pojawił się na kursie, czyli: informacje zawarte na prezentacjach, wykłady, wiedza z bloków praktycznych.

Zasady zaliczenia: W pierwszej kolejności należy uzyskać 37 punktów z egzaminu teoretycznego. Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego można podejść do egzaminu praktycznego. Na egzaminie praktycznym ocenie podlega min.: dobór odpowiedniego ćwiczenia do zadanego przypadku, właściwe uzasadnienie i prezentacja wybranego ćwiczenia, umiejętne wytłumaczenie klientowi na czym polega ćwiczenie, prawidłowe oraz bezpiecznie wykonanie ćwiczenia przez klienta.

Certyfikat i zaświadczenie: Certyfikat w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie (również Pl i ENG) zostanie wręczone tuż po pozytywnym zaliczeniu całego egzaminu.

Poprawki: W przypadku niepowodzenia przysługuje możliwość odbycia jednej bezpłatnej poprawki we wskazanym przez wykładowców terminie. Kolejne poprawki są już odpłatne, w wysokości 100 zł.

Czas trwania egzaminu: 3-4h

Zobacz jak będzie wyglądać Twój certyfikat, który otrzymasz również w języku angielskim:

kurs trener personalny Warszawa
trening-funkcjonalny-kurs-w-warszawie

Często zadawane pytania cz.2

 1. Jakie uprawnienia trenera personalnego uzyskam podczas szkolenia dla trenerów personalnych?Certyfikat trenera personalnego w Health Factory to gwarancja znalezienia pracy w zawodzie. Bezpiecznie będziesz mógł prowadzić trening personalny oraz trening medyczny.
 2. Czy kurs trenera osobistego = kurs instruktora fitness?Zdecydowanie nie! Trener osobisty to zupełnie inna rola niż instruktor fitness. Podczas kursów instruktora fitness, duże znaczenie ma choreografia. Na kursie trenera personalnego, nie ma elementów choreograficznych, ponieważ bardziej koncentrujemy się na danym człowieku i jego problemach.
 3. Trening funkcjonalny kurs – czy warto na niego pójść?Często dostajemy pytania o kurs treningu funkcjonalnego. W ramach naszego szkolenia na certyfikowanego trenera personalnego, używamy technik treningu funkcjonalnego. Jednakże naszym zdaniem nie jest to na tyle unikalna metoda treningowa, aby poświęcać na nią dodatkowe kursu.