Kurs na trenera personalnego we Wrocławiu

Kurs trener personalny Wrocław w Health Factory, zapewni Ci kompleksowe wykształcenie niezbędne do odniesienia sukcesu w branży fitness. Nasz nowoczesny program oparty jest o wieloletnie doświadczenie aktywnych trenerów personalnych, którzy utrzymują się z tego zawodu (czytaj o nas). Nauczymy Cię podstaw anatomii i fizjologii, technik wykonywania ćwiczeń, metod układania diet oraz treningów, technik instruowania klientów, sposobów na motywowanie podopiecznych, a także zarabiania na tym co lubisz robić… i jeszcze wiele innych.

Nasz kurs trener personalny Wrocław, odbywa się w siłowni Calypso Fitness Club w Renomie

Galeria Renoma: Świdnicka 40, 11-400 Wrocław

Najbliższy kurs:

Kurs weekendowy: start – 17.10

w soboty i niedziele

Cena: 1699 zł

Zobacz film z siłowni:

Zobacz fragment wykładu z modułu trening medyczny – jak prawidłowo ustawiać kręgosłup

Specjalna promocja dla zdecydowanych!
Dostępna tylko telefonicznie.
Oddzwonimy szybko.

Jak wygląda kurs na trenera personalnego we Wrocławiu?

POZNAJ CENĘ I WYMAGANIA – KLIKNIJ!

Nasz kurs to aż 9 modułów poprowadzonych przez profesjonalną kadrę!
Jeśli Twoją pasją jest trenowanie, a pomoc innym w kwestii treningu, odżywiania czy suplementacji daje Ci satysfakcje to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Twoja pasja może stać się Twoją pracą! Dzięki Naszemu kursowi uzyskasz odpowiednie kwalifikacje, zdobędziesz profesjonalną wiedzę, dowiesz się jak prowadzić własny biznes związany ze sprzedażą treningów personalnych, a także zrozumiesz na czym polega praca z klientem!

GDZIE MOŻESZ PRACOWAĆ PO NASZYM KURSIE?

Dzięki uprawnieniom zdobytym w Health Factory, możesz:

 • pracować jako trener personalny lub instruktor siłowni we wszystkich fitness clubach i siłowniach
 • rozpocząć pracę jako trener freelancer (niezależny) – własna działalność gospodarcza
 • być trenerem personalnym w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych oraz wiele innych

NASZ KURS W PRAKTYCE
W Health Factory kurs opieramy o 9 modułów. Każdy moduł to blok tematyczny składający się z teorii i praktyki, łączący w sobie elementy wykształcenia niezbędne do wykonywania zawodu instruktora siłownia, a także trenera personalnego. Dzięki naszemu podejściu krok po kroku przekazujemy Ci kolejne poziomy wiedzy, a Ty zdobywasz kompleksowe wykształcenie do pracy w charakterze trenera personalnego (a także instruktora siłowni).

JAK WYGLĄDA NAUKA?

Wierzymy, że wiedza niepoparta praktyką jest mało przydatna. Nasze zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, na których masz możliwość samemu przetrenować zdobyte umiejętności.

Podczas większości modułów pracujemy w zmieniających się parach na zasadzie trener – klient. Dzięki temu przygotujemy Cię do prowadzenia zindywidualizowanych treningów personalnych.

Sprawdź najbliższy termin najbliższego kursu!

POSZCZEGÓLNE MODUŁY

Zjazd I

1. Anatomia Funkcjonalna, Fizjologia oraz Biomechanika Człowieka – 8h
Podczas tego modułu zdobędziesz praktyczną wiedzę o ciele człowieka – poznasz jego budowę oraz zasady działania mięśni i poszczególnych układów. Zdobyte informacje utrwalisz poprzez warsztatową formę prowadzenia zajęć (80% praktyki)

Dowiedz się więcej...

Znajomość anatomii, fizjologii oraz biomechaniki człowieka w zawodzie trenera personalnego to wiedza konieczna. Nasz kurs zaczynamy właśnie tym modułem. Chcemy aby nasi kursanci zdobywali wiedzę w sposób ciągły i usystematyzowany.

W trakcie tego modułu zostaną omówione zagadnienia związane z anatomią, fizjologią oraz biomechaniką człowieka.

W pierwszej kolejności zostanie dokładnie omówiony układ kostny. Następnie układ stawowy. Kolejnym zagadnieniem będzie to co interesuje najbardziej czyli układ mięśniowy!
Najważniejsze zagadnienia dotyczące fizjologii człowieka oraz zagadnienia dotyczące biomechaniki uzmysłowią Ci jak ważne jest by posiadać taką wiedzę.

Jak wiesz nasz kurs to przede wszystkim zajęcia praktyczne! Już w trakcie modułu jakim jest „Anatomia funkcjonalna, fizjologia oraz biomechanika człowieka” czeka na Ciebie mnóstwo ćwiczeń, zadań czysto praktycznych!

Zastanawiasz się na czym będą polegać zadania praktyczne? Zaraz po przedstawieniu przez naszych szkoleniowców ogromu wiedzy związanej z ludzkim ciałem i jego anatomią czas na praktykę!
Wiedza czysto teoretyczna zostaje „wprowadzona w życie”.

Hasło przewodnie tego modułu to „poczuj pracę swoich mięśni”!
Wiele ciekawych ćwiczeń ma na celu pokazać Ci w jaki sposób działają mięśnie oraz połączenia stawowe. Poznawanie ich funkcji, przyczepów oraz możliwości trenowania z pewnością Cię zafascynuje.

Ćwiczenia w grupach, parach, wzajemna pomoc! Wspólna nauka. Właśnie w ten sposób od samego początku prowadzimy nasz kurs.

2. Rola Trenera Personalnego i Instruktora Siłowni – 6h
Scharakteryzujemy Ci czym różni się trener personalny od instruktora siłowni. Przeprowadzisz pierwszy wywiad z klientem, nauczymy Cię indywidualnego podejścia do każdego człowieka, poznasz metody oceny sprawności podopiecznego. Poznasz psychologiczne aspekty pracy trenera personalnego.

Dowiedz się więcej...

W trakcie modułu „Rola trenera osobistego i instruktora siłowni” nauczymy Cię analizować, działać oraz pracować tak jak byłbyś już trenerem osobistym.

Pokażemy Ci w jaki sposób powinien zachowywać się trener osobisty oraz instruktor siłowni. Szczerze oraz uczciwie pokażemy Ci plusy oraz minusy zawodu trenera personalnego. Scharakteryzujemy poszczególne typy klientów oraz nauczymy Cię jak z nimi współpracować.

Doskonale wiemy że zawód trenera personalnego to nic innego jak sprzedaż. Sprzedaż produktu jakim jest TRENING PERSONALNY. Wiele akademii w trakcie swoich kursów pomija ten bardzo istotny element pracy trenera personalnego.
W trakcie naszego kursu trzymamy się zasady „ciągłości” przekazywanych informacji. Co należy przez to rozumieć? W odniesieniu do modułu „Rola trenera osobistego i instruktora siłowni” wygląda to w następujący sposób.

W pierwszej kolejności scharakteryzujemy rolę, obowiązki, wady, zalety zawodu instruktora siłowni, następnie trenera osobistego. Kolejnym bardzo istotnym etapem będzie nauka przeprowadzania wywiadu z klientem. Tylko odpowiedni rodzaj analizy, rozmowy pozwoli Ci na zgromadzenie najistotniejszych informacji na temat klienta.

Kolejny etap to przedstawienie sytuacji z którymi na co dzień spotykają się trenerzy personalni w odniesieniu do pracy z klientami indywidualnymi. Oczywiście nauczymy Cię jak radzić sobie z różnymi „wyzwaniami”.
Następnie szeroki opis jednostki treningowej. Czas trwania treningu jest ograniczony a klient oczekuje od Ciebie odpowiednio różnych reakcji.

W trakcie zajęć praktycznych będziesz mieć okazję na nabranie odpowiednich nawyków. To tylko część opisu tak istotnego modułu który jest rozszerzony o moduł „Biznes Trenera Osobistego-Sprzedaż i budowanie własnej marki”.

Kurs trenera personalnego Wrocław

Zjazd II

1. Trening medyczy w treningu personalnym – 8h
W trakcie tego modułu dowiesz się jak pracować z klientami mającymi wady postawy (90% klientów). Omówimy zagadnienia pleców okrągłych, wklęsłych, skoliozy, kolan koślawych, kolan szpotawych, płaskostopia i tym podobne. Poznasz metody rozciągania, statycznego, dynamicznego, balistycznego, PIR. Nauczysz się korzystać z: rollerów, mini bandów, gum oporowych, a także innych akcesoriów treningowych.

Dowiedz się więcej...

Moduł „Trening medyczny w treningu personalnym” to 8 godzin poświęcone nauce  analizowania specyficznych informacji oraz indywidualnych możliwości w odniesieniu do pracy z klientem.

Prawidłowo przeprowadzona ocena oraz analiza między innymi zdolności klienta takich jak:

– koordynacja

– mobilność

– stabilność

– siła mięśniowa

to gwarancja dobrania odpowiedniego programu treningowego. Tylko w HEALTH FACTORY w trakcie modułu „Trening medyczny w treningu personalnym” kursant poznaje zasady oceny sylwetki klienta i jego możliwości od podstaw. Co należy przez to rozumieć?

W pierwszej kolejności zostają przedstawione normy fizjologiczne. Anatomia, biomechanika, kinezjologia. Opis poszczególnych segmentów ciała to wiedza niezbędna dla zrozumienia tematu jakim jest walka z odstępstwami od norm.

W trakcie 8 godzinnego modułu zostaną poruszone również różnice w budowie anatomicznej kobiet oraz mężczyzn. Na co zwracać szczególną uwagę a co jest normą w trakcie treningu. Dzięki szerokiej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych szkoleniowców „książkowa wiedza” zostanie poszerzona o ich doświadczenia, spostrzeżenia oraz istotne wskazówki jak i uwagi.

Kolejny temat który zostanie poruszony to SOMATOTYPOWANIE wg. Sheldona. Zwrócenie uwagi na specyficzne cechy każdego klienta pozwalają jeszcze lepiej dobrać do jego możliwości program treningowy, schemat żywieniowy, zajęcia nienadzorowane czy też suplementacje. Charakterystyka poszczególnych typów znacznie ułatwia analizę oraz pracę z potencjalnym klientem.

Czym byłby moduł „Trening medyczny” bez poruszenia kwestii chorób cywilizacyjnych XXI w. w odniesieniu do aparatu ruchu. Wiele ciekawych artykułów, analiz, wyników i badań odnośnie postawy klienta to temat mocno rozbudowany w trakcie naszego kursu.

W pierwszej kolejności kursant dowiaduje się czym jest sama postawa. Co jest normą a co odstępstwem od normy. Poznaje zasady oceny postawy klienta w różnych płaszczyznach oraz w trakcie wykonywania czynności dynamicznych. Analiza dotyczy poszczególnych segmentów ciała:

Odcinek szyjny kręgosłupa

Odcinek piersiowy kręgosłupa

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Obręcz ramienna

Kończyny górne

Obręcz biodrowa

Kończyny dolne

Z tak rozbudowaną wiedzą przyszły trener personalny jest w stanie zapewnić opiekę trenerską swojemu potencjalnemu klientowi na najwyższym poziomie. Uczestnictwo w kursie to przede wszystkim zajęcia praktyczne. Kursant w trakcie moduł „Trening medyczny w treningu personalnym” uczy się zarówno teorii oraz praktyki pod okiem wykładowcy.

Zakres praktyki to między innymi:

 1. Analiza sylwetki w różnych płaszczyznach
 2. Postępowanie treningowe w przypadku wad postawy
 3. Analiza klienta w trakcie czynności dynamicznych
 4. Nauka aktywizacji poszczególnych grup mięśniowych
 5. Postępowanie treningowe w różnych przypadkach np.: kolana koślawe
 6. Wykorzystanie akcesoriów treningowych takich jak: rollery, taśmy thera band, piłeczki lacrosse, taśm oporowych.
 7. Zwiększanie zakresów ruchomości
 8. Postępowanie z najczęściej występującymi kontuzjami w odniesieniu do poszczególnych segmentów ciała

W trakcie tego modułu nauczymy Cię również rolowania a także korzystania z pozostałych akcesoriów treningowych. Nauczysz się metod rozciągania statycznego, dynamicznego, PIR, balistycznego, funkcyjnego. Po tym module zrozumiesz zakres możliwości treningu personalnego. Pokażemy Ci że trener personalny jest w stanie zaoferować swoim klientom bardzo dużo możliwości współpracy. Zostaniesz specjalistą nie tylko w walce z nadwagą ale także z bólem czy wadami postawy.

2.Trening funkcjonalny – programowanie oraz charakterystyka – 6h
Nauczysz się jak prowadzić trening personalny z wykorzystaniem: kettli, półpiłek bosu, piłek fitball, pasów trx, dysków sensomotorycznych, mini bandów. Poznasz metody treningu: stabilizacji centralnej, wzmacniania mięśni głębokich (core),

Dowiedz się więcej...

Moduł „Trening Funkcjonalny. Programowanie oraz charakterystyka” jest niejako uzupełnieniem modułu „Trening medyczny w treningu personalnym” a także rozwinięciem o nowe techniki ćwiczeń.

Specyficzny rodzaj ćwiczeń zaliczany do „funkcjonalnych” to fundament treningu personalnego. W trakcie tego modułu pokażemy Ci jak dostosować i zaprogramować odpowiedni rodzaj ćwiczeń do poszczególnego typu klienta. Nauczymy Cię wykorzystywać akcesoria treningowe takie jak piłki BOSU, dyski sensomotoryczne, taśmy TRX, piłki FITBALL, kettle.

Trening funkcjonalny to działania treningowe nastawione na poszczególne funkcje. Zazwyczaj w treningu personalnym bierzemy pod uwagę funkcje życia codziennego takie jak: siadanie/wstawanie, podnoszenie/odkładanie przedmiotów itp.
Trening funkcjonalny to również trening nastawiony na poszczególne dyscypliny sportowe. Specyficzny rodzaj ćwiczeń w odniesieniu do różnych dyscyplin sportowych pozwoli Ci w przyszłości pracować ze sportowcami amatorami jak i zawodowcami.
Ogromna ilość praktyki w trakcie naszego szkolenia pozwoli Ci zrozumieć w jaki sposób działa poszczególne ćwiczenie. Pokażemy Ci na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie pracy z klientem. Jakie może popełniać błędy, co może sprawiać mu największą trudność. Dowiesz się w jaki sposób modyfikować ćwiczenia tak by w pełni wykorzystać ich potencjał jak i potencjał treningowy podopiecznego.

Obszerna charakterystyka poszczególnych akcesoriów treningowych oraz metod treningowych przy ich użyciu otwiera przed Tobą wiele możliwości. Każdy wie że trening personalny to indywidualne podejście do klienta. Dzięki wiedzy na temat zasad treningu przy użyciu taśm TRX, BOSU, piłek FITBALL, kettli, dysków sensomotorycznych będziesz posiadać odpowiednie umiejętności stopniowego wprowadzania tych akcesoriów.

Wrocław kurs trener personalny

Zjazd III

1. Metody Treningu oporowego (siłowego) w treningu personalnym – 8h
Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem: sztang, sztangielek, wyciągów, maszyn, a także poznasz metody skutecznego nauczania klientów.

Dowiedz się więcej...

Moduł trening siłowy to nieodłączna część kursu na trenera personalnego. Naszym zadaniem jest nauczenie Ciebie ROZUMIENIA w jaki sposób poszczególne ćwiczenia wymagają od naszego organizmu zaangażowania konkretnych grup mięśniowych.

Czym wyróżnia się nasze podejście w nauczaniu?
Na początku poznajesz zasady funkcjonowania organizmu – uczysz się, które mięśnie poruszają jakimi stawami i z czego to wynika.
Dzięki temu poznajesz anatomię od praktycznej strony i nie musisz spędzać godzin na przeglądaniu skomplikowanych atlasów.
Następnie na konkretnych przykładach pokażemy Ci jak zdobytą wiedzę wykorzystać w treningu na siłowni.
Od teraz nie zadasz już pytania: „na co jest to ćwiczenie?”, tylko zaczniesz rozumieć dlaczego specyficzny ruch angażuje do pracy poszczególne mięśnie.

Co zyskasz jako przyszły trener personalny?
Nasz kurs kładzie nacisk na osobę Twojego przyszłego klienta. Nie tylko Ty sam poprawisz technikę wykonywania ćwiczeń, ale przede wszystkim nauczysz się jak NAUCZAĆ i skutecznie trafiać do innych osób.
Ile to razy widziałeś na siłowni następujący obrazek:
Podopieczny wykonuje martwy ciąg, ma zaokrąglone plecy, a trener stojąc nad nim krzyczy – proste plecy! Prostuj plecy!
Niestety biedak nic z tego nie rozumie, bo zwyczajnie nie czuje swojego ciała, nie wie co to znaczy „proste plecy”!
My nauczymy Cię jak właściwie rozwiązać takie przypadki.
Co jeszcze?
Każdy człowiek jest inny, także i Ty powinieneś mieć do każdego indywidualne, SPERSONALIZOWANE podejście.
Jak powinna wykonać przysiad osoba wysoka? A jak niska? Czy kolana mogą wyjść przed linię palców?
Tego wszystkiego dowiesz się podczas modułu trening siłowy.
Dodatkowo pokażemy Ci jak wyłapywać i poprawiać najczęstsze błędy na siłowni.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
Podczas trwania modułu masz okazję do sprawdzenia wszystkich nauczanych przez nas umiejętności. Dzięki systemowi pracy w 2-3 osoby wzajemnie szukacie i identyfikujecie błędy w ćwiczeniach. Próbujecie poprawiać je pod okiem wykładowcy oraz szukać takich wersji ruchów, które będą adekwatne i bezpieczne dla osoby trenującej.

Co zostanie dokładnie omówione podczas treningu siłowego?
Dokładnie poznasz fundamentalne ćwiczenia wielostawowe na wszystkie partie mięśniowe, stanowiące podstawę zrównoważonego rozwoju całego ciała. Martwy ciąg, przysiad, wyciskanie sztangi – to tylko niektóre ruchu, które nie będą już stanowiły dla Ciebie tajemnicy.
Oczywiście omówimy również ćwiczenia izolowane na bicpeps, tricpes, barki, plecy, klatkę, brzuch.
Dzięki naszemu systemowi nauczania oraz rozumienia pracy ludzkich mięśni nie będziesz miał również kłopotu z wykonaniem i zaadaptowaniem do planów treningowych dla podopiecznych nowych ćwiczeń, które poznasz w swojej trenerskiej karierze.

Moduł treningu siłowego w kursie trenera personalnego to solidny fundament pod Twoje przyszłe sukcesy. Dieta jest ważne, ale bez odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń nie zbudujesz u podopiecznych siły, mocy, a także muskulatury.

2. Programowanie treningu personalnego – 6h
W tej części uzupełnisz swoją wiedzę z treningu oporowego
o ćwiczenia wielostawowe takie jak przysiad i martwy ciąg. Dodatkowo nauczysz się jak samodzielnie układać indywidualne plany treningowe dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Poznasz zasady dobierania ćwiczeń, zwiększania obciążeń, określania przerw między seriami itp.

Dowiedz się więcej...

Budowanie jednostki treningu personalnego to jedna z najważniejszych umiejętności przyszłego trenera personalnego. Podczas tego modułu nauczymy Cię od podstaw jak przygotować się do pierwszych treningów z przyszłymi klientami, szczególnie w kontekście budowania masy i siły mięśniowej (ale nie tylko). Czego konkretnie się dowiesz? – jak powinna wyglądać (jakie ćwiczenia, ile czasu itp) prawidłowa rozgrzewka – jak ułożyć docelowy trening, czyli: w jaki sposób dobrać ćwiczenia, jak je ułożyć, ile powinny trwać przerwy między seriami, ile serii wykonywać, ile dni w tygodniu trenować itp. – czym zakończyć trening personalny (jak przeprowadzić prawidłowe rozciąganie, ile ćwiczeń wybrać itp.).

Poznasz szereg metod treningowych, które będziesz mógł wykorzystać w zależności od stopnia zaawansowania Twojego podopiecznego np. – trening FBW – trening AB – trening 5×5 – metoda 5/3/1 – metody Weidera Wszystkie przekazywane przez nas informacje będą poparte stosownymi publikacjami naukowymi, a nie słyszanymi wielokrotnie na siłowniach hasłami „bo ja tak czuję”, „bo na mnie to działa”. Kulturystyczne mity odstawiamy na bok, tym samym przekazując Ci 100% sprawdzonej wiedzy. Co więcej, zadbamy o Twoje kompleksowe podejście do osoby przyszłego klienta.

Pokażemy Ci jak radzić sobie z trudniejszymi przypadkami, kiedy np. podopieczny z wadami postawy będzie chciał budować masę mięśniową. Podczas modułu będziesz miał okazję samodzielnie przygotować kompleksowy plan treningowy (zgodnie z przygotowanymi, konkretnymi przypadkami), a wykładowca na bieżąco będzie oceniać jego poprawność. Programowanie treningu personalnego zapewni Ci praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu trenera osobistego. Pamiętaj, że przemyślany trening zapewni Twoim podopiecznym najlepsze efekty, jak aktywni trenerzy wiemy jak bardzo jest to ważne,

Zjazd IV

1. Dietetyka i Suplementacja – 8h
Nauczysz się podstawowych zasad zdrowego żywienia i dowiesz się jak wdrażać odpowiednie nawyki u swoich podopiecznych. Dowiesz się jak: wyliczyć podstawowe zapotrzebowania na energię, samodzielnie obliczyć nadwyżkę lub deficyt kaloryczny z uwzględnieniem planu treningowego, stworzysz własną dietę dla przyszłego klienta.

Dowiedz się więcej...

Czym byłby kurs na trenera personalnego bez modułu dietetyka i suplementacja. W trakcie tego modułu nauczymy Cię oraz przedstawimy same aktualne badania odnośnie odżywiania oraz suplementacji.

Zobaczysz oraz nauczysz się różnic między poszczególnymi sposobami odżywiania oraz doboru suplementacji dostosowanej do potrzeb Twoich przyszłych podopiecznych.

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego, dobór diety w okresie redukcji zapasowej tkanki tłuszczowej, budowania masy mięśniowej, dobór schematu żywieniowego w różnych jednostkach chorobowych a także „podejście” do jedzenia od strony psychologicznej. To wszystko między innymi jest szeroko omawiane w trakcie naszego kursu na trenera personalnego.

W trakcie modułu „Odżywianie i suplementacja” obalamy również najróżniejsze mity  oraz kontrowersje żywieniowe! Między innymi takie jak niejedzenie po godzinie 18:00, wpływ nabiału oraz glutenu na nasz organizm oraz wiele innych.

Reasumując. Po zakończonym module „Odżywianie i suplementacja” będziesz gotowy/gotowa by w sposób prawidłowy dobrać plan żywieniowo – suplementacyjny dla każdego rodzaju klienta.

2. Trener zajęć grupowych – 6h
Bazując na zdobytych umiejętnościach dowiesz się jakie zajęcia grupowe bez choregorafii może poprowadzić trener personalny. Podczas zajeć w grupie na własne skórze poznasz metody treningowe oparte na różnych systemach np. cross trening, treningu HIIT, trening obwodowy, trening wzmacniający.

Dowiedz się więcej...

Trener zajęć grupowych to moduł poświęcony praktycznym umiejętnościom prowadzenia zorganizowanych zajęć bez choreografii charakterystycznej dla treningów typu fitness (np. step itp) Nauczysz się budować jednostkę treningu grupowego w zależności od przyjętego celu.

Omówimy jak powinna wyglądać rozgrzewka, część główna oraz zakończenie, dla różnych typów treningów, np.: – trening pod kątem nart – trening dla dwóch osób (np. kobieta + mężczyzna, dwie kobiety, dwóch mężczyzn) – trening interwałowy – trening ze stacjami – trening pod biegi z przeszkodami – trening typu cross trening – trening wytrzymałościowy – trening ogólnowzmacniający – trening poprawiający prędkość metabolizmu.

Podczas zajęć samodzielnie ułożysz plan treningowy, dobierzesz odpowiednią metodę treningową, a także wykorzystasz poznany już wcześniej, szeroki wachlarz ćwiczeń z użyciem różnych sprzętów (kettle, piłki fitball, pasy trx, wolne ciężary, półpiłki bosu, skakanki, sprzęty cardio, maszyny itd.). Trener zajęć grupowych jest kompleksowo przygotowany do prowadzenia zajęć w klubie fitness (większość treningów niewymagająca choregorafii), jak również do samodzielnego trenowania grup zorganizowanych. Według naszego podejścia, trening z dwiema osobami (np. na siłowni) jest już treningiem grupowym, dlatego obowiązuje Cię inny model pracy, niż w przypadku treningu personalnego. Zajęcia grupowe dają Ci również możliwość dodatkowego zarobku, a także mogą być świetnym narzędziem promującym Ciebie i Twoje usługi.

Zjazd V

1. Biznes Trenera Personalnego + Powtórzenie materiału – 6h
Opowiemy Ci czym różni się praca trenera zatrudnionego w klubie fitness od pracy freelancera. Poznasz podstawy budowania swojej marki, wizerunku w internecie, a także jak skutecznie sprzedać swoje usługi. Podczas powtórki materiału wrócimy do najważniejszych zagadnień, z myślą o egzaminie, a także przyszłej karierze.

Dowiedz się więcej...

Czym byłby zawód trenera osobistego bez sprzedaży? Bez budowania własnej marki oraz pozycji na rynku? Każdy z nas doskonale wie i rozumie że każdy biznes do sprzedaż. Często produktem jest rzecz, przedmiot lub usługa. W przypadku trenerów osobistych jest to trening personalny, prowadzenie indywidualne on-line, rozpisywanie programów treningowych oraz dietetycznych. Każdy ma swój produkt z tym że nie każdy wie jak go sprzedać.

Wiele akademii pomija tą tak istotną kwestię. Po zakończonych kursach uczestnicy trafiają na przeszkodę pt.: „chcę by klient kupił u mnie trening, ale jak go sprzedać”?

Wiemy że nawet najlepsi teoretycy oraz praktycy bez umiejętności sprzedaży, budowania własnej marki nie osiągną tak wysokiej sprzedaży jak osoby które „trenują” tą umiejętność.

W trakcie naszego kursu opowiemy Ci o kwestiach finansowych związanych z zawodem trenera osobistego oraz instruktora siłowni. Nie są to puste hasła, wymyślone statystki. Musisz pamiętać że nasze kursy prowadzi kadra szkoleniowców, trenerów personalnych którzy od lat utrzymują się wyłącznie z prowadzenia biznesu trenera personalnego.

Co nas wyróżnia w tej kwestii? Dostrzeżenie u Ciebie potencjału, kierunku w którym powinieneś/powinnaś się rozwijać. Już w trakcie kursu prowadzimy analizę, obserwacje kursantów. Oceniamy zachowanie, podejście, zaangażowanie. Sprawdzamy w czym czujesz się najlepiej.

Mimo iż kurs to forma zajęć grupowych każdy z uczestników może liczyć na indywidualne podejście. Wiemy że na kursach pojawiają się osoby związane z dietetyką, fizjoterapią, sportem czy też po prostu pasjonaci zdrowego stylu życia. Staramy się już na samym kursie budować ich „markę”. Podpowiadamy w jaki sposób mogą się wyróżnić, znaleźć sposób na siebie. Doskonale rozumiemy potrzeby kursantów i wiemy że chęci i zaangażowanie które pojawia się w trakcie kursu nie może „zgasnąć” po jego zakończeniu dlatego też pozostajemy w stałym kontakcie po zakończonym kursie. Niejednokrotnie udzielaliśmy wskazówek wielu kursantom czy to w kwestii czysto treningowej czy biznesowej. Wielu z nich cieszy się coraz to większa ilością klientów.

2. EGZAMIN
Egzamin składa się z części teoretycznej (test) oraz praktycznej. Część praktyczna ma za zadanie sprawdzić jak radzisz sobie w roli Trenera personalnego. Po zdaniu egzaminu od razu otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje kompetencje i umożliwiający natychmiastowe podjęcie pracy.

Kurs trenera personalnego Wrocław


WYMAGANIA DLA KANDYDATÓW

 • brak przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu oraz aktywności ruchowej – specjalne pozwolenia nie są potrzebne, uczestnictwo w kursie jest na własną odpowiedzialność
 • nie wymagamy konkretnych umiejętności sportowych – na kursie nauczymy Cię wszystkiego od podstaw
 • nie wymagamy konkretnego wykształcenia, tzn. każdy może wziąć udział w kursie
 • jest tylko 16 miejsc – o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie jest zatwierdzone w momencie wpłacenia zaliczki 400 zł na konto Health Factory.

CENA KURSU TRENER PERSONALNY WROCŁAW:

Instruktor siłowni + trener personalny + wejścia na siłownię + egzaminy + wydanie certyfikatu
=

1699 zł!

UWAGA!

*Tylko 16 miejsc!

**Przelej kwotę w przeciągu 4 dni, a obniżymy Twoją cenę o dodatkowe 100 zł!
***Poleć kurs znajomemu i otrzymaj 100 zł zniżki dla siebie i znajomego!
****Promocje się łączą!

Jak się zapisać na kurs?

1. Wypełnij formularz, podając poprawne dane, zgodnie z polami formularza (imię i nazwisko, e-mail,telefon itp.)

2. Na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zgłoszenie. W przypadku nie otrzymania wiadomości, sprawdź folder SPAM lub skontaktuj się z nami.

3. Dokonanie rezerwacji jest BEZPŁATNE, jednak…

4. Aby mieć GWARANCJĘ ZAREZERWOWANIA miejsca, opłać zaliczkę w wysokości 400 zł, w przeciągu 3 dni roboczych.

Formularz Zapisów

Miejsce Prowadzenia Kursu

Kursy na trenera personalnego  odbywają się w siłowni Calypso Fitness Club w Renomie Galeria Renoma poziom -1: Świdnicka 40, 11-400 Wrocław