Bez kategorii

Kim jest trener personalny – uświadom klienta!

By 27 listopada 2019 No Comments

Kim jest trener personalny? –  musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie, by móc zdobyć klientów. Długotrwała współpraca z podopiecznym polega na zrozumieniu Twojego zawodu i dlatego warto przedstawić się w konkretny, prosty sposób. Tego uczymy na szkoleniach trenerskich! 😉

tl;dr

Jeżeli dajesz radę być zauważonym w tłumie, to znaczy, że coś Cię wyróżnia. Akurat trenerzy są wyjątkową grupą zawodową, która roztacza opiekę nad drugą osobą przez 24 godziny na dobę. Niech ludzie to zauważą i pojmą, czym różni się trener od fryzjera.

kurs trenera personalnego jak zostać trenerm personalnym ile zarabia trenerZareklamuj swój zawód

Wyobraź sobie bezpłatną konsultację, gdzie usłyszałeś pytanie – „Ale po co mi trener personalny?„. Świetny moment, by w obrazowy sposób przedstawić wachlarz ofert. Jednak nie powinieneś zanudzić drugiej strony. Jak więc to zrobić?

Musisz przestawić kilka ważnych aspektów:

  • Wyjątkowy czas pracy
  • Stosunek do klienta
  • Posiadaną wiedzę
  • Jak dbać o ciało
  • Dlaczego bez trenera się nie uda

W zasadzie najważniejszy jest ostatni punkt.

Spotkali się, trener, mechanik i fryzjer…

Warto wykorzystać trafiające do wyobraźni porównania.

Wyobraź sytuację, gdy samochód ulega uszkodzeniu. Co wtedy robisz? Sam zabierasz się za naprawę, czy może kierujesz się do kogoś, kto całe życie poświęcił autom, silnikom i innym pojazdom. Kogoś, kto zarabia na życie dzięki uruchamianiu niesprawnych już sprzętów?

Dwa zdania, a ile potrafią powiedzieć. Zamiast mechanika, równie skuteczny będzie lekarz. Najlepiej trafić w porównanie związane z zawodem rozmówcy.

Drugim etapem będzie przedstawienie specyfiki naszej pracy.

Jak wygląda wizyta u fryzjera? Często za godzinę pracy płacimy nawet 300 złotych, po czym nie wracamy do salonu przez tygodnie. Nasza oferta jest dużo bardziej kompleksowa, trening to połowa sukcesu. Przede wszystkim stale masz ze mną kontakt, możesz zawsze napisać, by poradzić się w kwestiach żywieniowych, czy treningowych. Zadzwonić gdy chcesz przełożyć spotkanie albo wysłać zdjęcie potrawy, gdy potrzebujesz rady. Ja z kolei stale planuję nasze działania treningowe oraz dietetyczne. Zdarza się, że w czasie dnia napiszę, by skontrolować Twoje działania,  wszystko po to, aby roztoczyć profesjonalną opiekę i zadbać o dotarcie do celu.

Innymi słowy, godzina treningu to nie wszystko, płaci się za całą, złożoną ofertę – to musisz koniecznie przekazać.

Kim jest trener personalny – podsumowanie

Wiele kursów na trenera personalnego zapomina o przekazaniu uczniom wykształcenia marketingowego. Umiejętność zaprezentowania się jest kluczem do sprzedaży. A Ty jak teraz odpowiesz, gdy klient zapyta: „To kim jest trener personalny?”.