Bez kategorii

Cityfit i Mcfit wprowadzają opłaty dla trenerów personalnych!

By 18 grudnia 2018 No Comments

Cityfit i Mcfit wprowadzają opłaty dla trenerów personalnych!

 

Środowisko trenerskie zamarło! Dwie bardzo duże sieci klubów fitness wprowadziły zmiany w sposobie współpracy z zewnętrznymi trenerami osobistymi.

Dotychczas każdy mógł wejść do siłowni i prowadzić treningi personalne, tymczasem od roku 2019 zaczyna obowiązywać ryczałt.

Ze względu na dobre warunki oraz dużą liczbę lokalizacji, sieci Cityfit i Mcfit cieszyły się ogromną popularnością, a liczni trenerzy ściągali tam wielu klientów. Nic dziwnego, że każdy zadaje sobie pytanie – co dalej?

Jak będą wyglądać opłaty?

W przypadku sieci Mcfit, zostanie przeprowadzona rekrutacja dla trenerów, którzy chcą tam prowadzić zajęcia.

Co istotne, dla każdego klubu będzie to wyłącznie 10 trenerów, a reszta musi znaleźć inną siłownię. Rekrutację przeprowadza manager danego studia Mcfit i to właśnie do niego należy kierować swoje CV. Na pewno wymagany będzie odpowiedni kurs na trenera personalnego oraz własna działalność gospodarcza.

Jeżeli zostaniesz wybrany, możesz prowadzić treningi w każdym klubie tej sieci.

Co do opłat – na początek musisz ponieść 200 zł opłaty aktywacyjnej, następnie jeżeli podpiszesz umowę na 6 miesięcy, Twój ryczałt wyniesie 850 zł netto/msc, a w przypadku współpracy na 3 miesiące – 1000 zł netto/msc. W ramach tych kwot wliczono karnet dla trenera.

 

Warunki w klubach Cityfit są mniej skomplikowane. Poprzez system internetowy, trenerzy wykupują specjalny karnet trenerski w cenie 800 zł brutto/msc.

Z naszych informacji wyniki, że nie będzie graniczeń co do ilości trenerów, ale sam ryczałt wzrośnie dla nowych osób (kupując w styczniu masz gwarancję najniższej ceny).

Najprawdopodobniej ryczałt będzie obejmować wyłącznie jeden klub, a jeżeli chcesz prowadzić treningi we wszystkich lokalizacjach, to koszt wynosi 1000 zł/msc.

Warto wspomnieć, że Cityfit zaoferował również dwa inne modele współpracy. Jeden z nich to udostępnianie swojego grafiku klubowi i przyjmowanie klientów, którzy wykupują treningi poprzez sieciówkę (na czysto zostaje Ci ok 100 zł z treningu), wtedy ryczałt wynosi 300 zł, a drugi to zostanie trenerem akredytowanym. Bycie trenerem akredytowanym wiąże się z różnymi obowiązkami (udział w działaniach promocyjnych CityFit, oferowanie bezpłatnych konsultacji itp), ale zwalnia Cię z opłaty. W obydwu powyższych rozwiązaniach wymagana jest własna działalność gospodarcza, a ukończenie dobrego kursu na trenera personalnego będzie dodatkowym atutem.

Co dalej z branżą trenerską?

Jaki efekt mają wprowadzone zmiany? Czy kończy się eldorado dla trenerów personalnych?

Nic z tych rzeczy, opłaty za prowadzenie treningów są czymś naturalnym. Inne duże sieci, takie jak Calypso, Zdrofit, S4, Icon fitness itp, mają je od dawna (zasady współpracy z trenerami znajdziesz w regulaminach tych siłowni)!

Oczywiście, działalność trenerów, którzy dorabiali sobie na treningach, stanie się teraz nieopłacalna, jednakże i tak znajdą miejsca oferujące bezpłatną przestrzeń. Przykładowo: klub KSW na warszawskim Żoliborzu, klub Olimpia, Gymcorner, SmartGym w Katowicach itp. Mniejsze siłownie chcą wykorzystać sytuacje i zdobyć rzesze klientów.

Należy też pamiętać, że aktualnie przetrwają Ci trenerzy, którzy potrafią zorganizować sobie płynny biznes trenerski (stały przypływ klientów), przy czym wcale nie musza być świetni w swoim fachu.

Kurs trenera personalnego zyskuje na znaczeniu

Naszym zdaniem sam fakt, że kluby zaczynają interesować się kto prowadzi u nich treningi personalne jest początkiem powolnych zmian w kierunku profesjonalizacji branży.

Nie wiemy jaki charakter przyjmie ta profesjonalizacja, ale bez odpowiedniej wiedzy o skutecznym i bezpiecznym trenowaniu oraz świadomości jak rozpocząć karierę trenerską, ciężko będzie Ci wejść w ten zawód lub go kontynuować.

Czasy samozwańczych trenerów personalnych dobiegają końca, a pociąg w kierunku bycia profesjonalistą odjeżdża, do Ciebie należy decyzja, czy chcesz do niego wsiąść.

 

Naszą ofertę kursów na trenera personalnego, znajdziesz tutaj:

WARSZAWA

19.01-17.02

KATOWICE

19.01 – 17.02

ŁÓDŹ

19.01-17.02

WROCŁAW

19.01 – 17.02