Zastanówmy się, ile kosztuje kurs trenera personalnego i dlaczego wcale nie jest taki drogi. Na pierwszy rzut oka – około 2 tysięcy, ale wystarczy zobaczyć jakie są zarobki trenera, by zrozumieć, że szybko nam się to zwróci. Zwłaszcza jeżeli znasz sposoby szukania nowych klientów. Dziś trenerowi bliżej do terapeuty, niż do „tępego osiłka” z siłowni. Naszą rolą jest sprawić, by ludzie czuli się lepiej i żyli zdrowiej
tl;dr
Ile czasu zajmuje znalezienie dobrego zawodu, w którym godziwie płacą? Lata studiowania, zdobywanie papierków, bezpłatne praktyki, potem (ewentualne) wspinanie się po szczeblach kariery. Na jak wiele wyceniasz dni swojego życia? Czy w porównaniu do nich, szkolenie, które przekazuje konkretną wiedzę, jest drogie?
Ile kosztuje kurs trenera personalnego – dużo pieniędzy za niewiele wiedzy?
Średnia cena (a od tego trzeba zacząć) za taką przyjemność wynosi od 1500zł do 2200zł. Podczas promocji, ten najwyższy pułap jest zmniejszany do około 1599. Na cenę ma też wpływ obszar szkolenia, wiele z nich oferuje instruktora siłowni i trenera personalnego w pojedynczym pakiecie, co później może ułatwić znalezienie pracy. Pomijamy kursy internetowe, z oczywistych względów – są bezwartościowe.
Czego naucza kurs?
Wiedząc ile kosztuje kurs trenera, należy zobaczyć co oferuje. Przede wszystkim nowy zawód w krótkim czasie. Studia trwają latami, a nie zapewniają komfortowej przyszłości. Tak samo wygląda sprawa z pracą, gdzie wspinanie się po kolejnych stanowiskach i otrzymanie awansu graniczy z cudem.
A jak to działa w przypadku trenera? Zdajesz egzamin i jesteś panem swojego losu. Od Ciebie zależy, jak zorganizujesz pracę oraz czy dodatkowe wykształcenie jest potrzebne do zwiększenia zarobków. W teorii wszystko brzmi dobrze, jednakże czas przedstawić za co konkretnie płacisz (w przypadku dobrego kursu).
Anatomia funkcjonalna, fizjologia, biomechanika człowieka
Czyli poznawanie działania ludzkiego ciała. Zrozumienie pewnych kwestii jest kluczowe do późniejszego samodzielnego rozwiązywania problemów podopiecznych. Co więcej, jeżeli wiesz, jak są zbudowane mięśnie, jakie bodźce na nie działają, to możesz kreować własne podejście do klienta, a właśnie na tym polega profesjonalna opieka. Oczywiście uzupełnieniem zajęć powinna być praktyka. Czyli organizowanie ćwiczeń w parach, radzenie sobie z różnymi przypadkami i trawienie tego, czego się uczysz.
Rola Trenera Personalnego i Instruktora Siłowni
Te dwie profesje nieco różnią się między sobą. Kurs trenerski powinien poruszać obydwa tematy – trener personalny wyrasta na fundamentach instruktora siłowni. Podczas naszych szkoleń przedstawiamy plusy oraz minusy obydwu profesji. Co więcej, zaczynamy już uczyć Cię umiejętności, które mają przyciągnąć klienta. Innymi słowy, co zrobić, żeby Wasze pierwsze spotkanie zakończyło się sprzedażą. Zwracamy uwagę na relacje międzyludzkie, tłumaczymy jak skutecznie przeprowadzacić wywiad poprzedzający każdą współpracę.
Jak zostać trener personalnym – 5 kroków
Trening medyczny
Bolał Cię kiedyś kręgosłup? A wiesz, że 90% Twoich klientów będzie posiadało wady postawy oraz odczuwało dolegliwości, mające w nich swoje źródło? Jeżeli kurs nie uczy Cię jak naprawić taką osobę i pomóc jej odzyskać bezbolesne życie, to nie warto się nim interesować. Trening medyczny jest podstawą, którą należy przetrenować z prawie każdym człowiekiem, niezależnie od ostatecznego celu.
Dietetyka i suplementacja
Wiele problemów z wagą, a co za tym idzie też psychicznych (m.in. niezadowolenie z siebie), można naprawić samą dietą. Dlatego musisz wiedzieć jak ją dobrze ułożyć, ponieważ trener pomaga nie tylko w budowaniu mięśni. Z resztą, problem klienta nie zawsze leży jedynie tam. Dobry moduł dietetyczny tłumaczy zagadnienia hormonalne, wpływ tarczycy na zdrowie mentalne, fizyczne, przybliża różne warianty oraz pokazuje przykładowe rozwiązania. Część praktyczna, praca w parach, tworzenie diet, rozpatrywanie przypadków i kreowanie strategi są tutaj niezbędne.
Metody treningu oporowego, programowanie treningu, prowadzenie zajęć grupowych
Sytuacja podobna, do tej z dietą. Musisz wiedzieć jak stopniować ćwiczenia, by podopieczny się nie zniechęcił i powoli osiągał swój sylwetkowy cel. Nie zapominaj też, że w plan muszą być wplecione elementy uczące zachowania poprawnej sylwetki, a często również blok interwałowy. Skomponowanie wyważonych cykli, które przyniosą efekty, ale jednocześnie nie zanudzą, jest trudnym zadaniem!
Taką wiedzę wykorzystasz również do poprowadzenia treningu grupowego.
Biznes trenera personalnego + egzamin
Niestety wiele kursów nie posiada tego elementu albo jest on potraktowany po macoszemu. Zdając egzamin powinieneś wiedzieć, co ze sobą zrobić po kursie. Chodzi tu nie tylko o pracę na siłowni, ale również tworzenie własnego biznesu. Warto dowiedzieć się, od czego zacząć, jakie doświadczenia w tej materii mają wykładowcy i co mogą poradzić. Jak reklamować się przez Internet, które narzędzia są skuteczne. Możesz być najlepszym trenerem na świecie, ale co z tego, skoro nikt o Tobie nie usłyszy.
Ile kosztuje kurs trenera personalnego – dużo wiedzy w małej cenie
Ten opis to tylko kropla w morzu pojęć, których musisz się nauczyć. Jednak, dla nas ten zawód wynika z pasji i chcemy Cię nim zarazia. Coś, co stanowi efekt wielu lat doświadczeń, prób, błędów, my przekazujemy Ci przez kilkadziesiąt dni, budząc potencjał do zwiększenia zarobków o 500% (zobacz, ile kosztują przykładowe pakiety treningowe popularnych trenerów!).
Sam zdecyduj, czy cena szkolenia jest tego warta.