Kurs Trener Personalny

Praca trenera osobistego – 5 powodów dlaczego warto zacząć cz.2

By 8 marca 2019 No Comments

Praca trenera osobistego – 5 powodów dlaczego warto zacząć cz.2

Zawód trenera osobistego staje się coraz bardziej popularny. Ludzie dostrzegają potrzebę skonsultowania swojej przygody z siłownią ze specjalistą, który właściwie nimi pokieruje. Stąd też rosnące zainteresowanie kursami na trenera personalnego. W niniejszym artykule przybliżymy Ci kolejne 5 powodów decydujących o tym, że trener personalny to zawód przyszłości.

Przeczytaj pierwszą część artykułu – dlaczego warto zostać trenerem?

tl;dr

Praca z ludźmi, rozwój, spełnienie zawodowe i wiele innych dogodności. Elastyczność zawodu trenera asługuje na specjalne wyróżnienie, ponieważ trudno znaleźć profesję łączącą tak wiele pozytywnych atrybutów.

praca trenera osobistego

Jeżeli pasjonujesz się sportem i lubisz kontakt z ludźmi, a także cenisz sobie niezależność… to praca dla Ciebie!

 

1. Możliwości rozwoju – przyszłość trenera osobistego

Nie musisz kończyć kariery na trenowaniu podopiecznych. Istnieje wiele opcji, np.: załóż kanał na YT, promuj siebie za pomocą Facebooka czy Instagrama, a następnie sprzedawaj swoje usługi on-line (diety, treningi), koszulki, programy treningowe. Również popularną formą przychodu jest współpraca z branżowymi firmami, czy też prowadzenie kursów oraz szkoleń.Nasza wiedza jest idealna do przekazywania w formie filmów, a te świetnie rozchodzą się po sieci. Warto od nich zacząć.

2. Praca z ludźmi

Wiele osób nie wyobraża sobie pracy bez drugiego człowieka. Niestety często jesteśmy zmuszeni działać w boksach, odcięci od innych, gdzie wymiany zdań ograniczane są do kilku słów o „projekcie” albo chwilowych ploteczkach przy kawie. Tutaj możesz rozwinąć naprawdę przyjemną, koleżeńską relację z każdym klientem, dzięki czemu czekanie na kolejny dzień w „robocie” będzie wręcz męką!

Sprawdź, jak wybrać dobre szkolenie trenerskie.

3. Odświeżanie wiedzy

Będąc stale w zawodzie, nie grozi Ci regres osobisty. Znowu, praca biurowa (i nie tylko) często ogranicza nasze zdolności do jednego monotonnego zadania. Z czasem wiedza, którą zdobywaliśmy przez lata, umyka. Tu nie ma na to szans, ponieważ każdy człowiek jest innym zagadnieniem, które należy jakoś rozwiązać. Dzięki temu ciągle idziesz do przodu, zdobywając nowe umiejętności. Kurs trenera personalnego daje Ci podstawowe narzędzia na start, ale aby być dobrym trenerem powinieneś stale je ulepszać.

4. Dodatkowy zarobek

Trenerstwo nie zawsze musi być zajęciem na cały etat, tak jak wspomniałem w poprzedniej części, wystarczy jeden klient, żeby do domowego budżetu wpłynęła ładna sumka. Zakładając, że masz 3 osoby, na których trenowanie poświęcasz 9 godzin w tygodniu (każda ćwiczy trzy razy), przyjmując średnią kwotę 100 zł od 60 min, zarabiasz dodatkowe 3600 zł!

5. Idealny zawód

Trener personalny to praca, którą trzeba lubić. Jeżeli sport i ćwiczenia są Twoją pasją, jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu oraz zacząć pomagać innym – nie ma się nad czym zastanawiać. Branża fitness przeżywa intensywny wzrost, teraz jest najlepszy moment aby zacząć. Świetne zarobki i przychodzenie do pracy z uśmiechem – tak naszym zdaniem powinien wyglądać idealny zawód.


Dobry kurs na trenera personalnego to gwarantowany sukces od samego początku kariery.

Oferujemy Ci profesjonalne zajęcia, które przygotują Ci do zawodu. Sprawdź, najbliższe terminy kursów:

WARSZAWA

start: 09.11

KATOWICE

start: 09.11

ŁÓDŹ

start: 09.11

Kraków

start: 09.11