Pewnie zastanawiasz się jak zostać trenerem personalnym, jaki kurs wybrać, skąd pozyskiwać klientów i czy w ogóle ten zawód jest dla Ciebie. Przedstawimy dziś kilka skutecznych wskazówek, które Ci pomogą. Wystarczy, że zaczniesz od jednego punktu z listy, a Twoja kariera nabierze rozpędu! Do roboty! 🙂
tl;dr
Przygotowanie do pracy jako trener personalny możesz zacząć na długo przed zdobyciem legitymacji. Warto samemu chodzić na siłownie, testować pewne teorie, hipotezy oraz treningi. Co więcej, bezpieczną opcją startową będzie współpraca ze znajomymi, którzy zapewnią Ci wartościowy odzew. Możliwości jest więcej, jednak jeżeli ten zawód jest owocem Twojej pasji, to i tak pewnie już z nich korzystasz.
1. Trenuj znajomych i siebie – jak zostać trenerem personalnym
Zwykle nasz zawód jest owocem młodzieńczych pasji. Jeżeli od lat chodzisz na siłownię i uważasz, że masz wiedzę, która może pomóc innym, to zacznij działać natychmiast. Poczynając od własnej sylwetki, która dla wielu jest wyznacznikiem, jakim trenerem jesteś, a kończąc na znajomych. Spytaj kolegi z nadwagą, czy nie chciałbym za darmo schudnąć albo wylecz koleżankę z dręczących ją bólów pleców. Sukcesy związane z tym polem dadzą Ci pewność siebie wraz z pierwszymi rekomendacjami.
5 typów klienta, których nie chciałbyś spotkać – klik!
2. Wybierz odpowiedni kurs trenera personalnego – zostań trenerem
Pisząc „odpowiedni”, mamy na myśli taki, który zapewni wiedzę, a nie sam papierek. W tym zawodzie to, co umiesz, naprawdę ma znaczenie, a samymi pustymi szkoleniami i certyfikatami, nie utrzymasz długo klienta. Zwłaszcza, że ludzie są coraz bardziej świadomi, patrzą nie tylko na wypisane kwalifikacje, czy sylwetkę, ale też…
Sprawdź ofertę naszych kursów na trenera personalnego!
3. Daj coś od siebie – pozwól ludziom się poznać
…Treści, jakie umieszczasz w internecie. Jeżeli nie znasz kogoś osobiście, to pierwszą linią kontaktu będzie Internet. Ktoś Cię zauważy przeglądając gumtree lub wpadając na reklamę. Jednak takich ogłoszeń są setki. W związku z tym daj ludziom coś od siebie, co jednocześnie przedstawi Twoje podejście dotyczące treningu. Warto kręcić filmy na YouTube albo pisać artykuły w sieci. Dzięki temu będziesz coraz wyżej w wyszukiwarce i pozwolisz się poznać, a to może zainteresować potencjalnego podopiecznego. Poza tym zaczniesz budować swój autorytet, a coraz więcej ludzi zacznie myśleć jak zostać takim trenerem personalnym jak Ty, co otworzy Ci jeszcze więcej możliwości.
4. Pozyskaj klientów
Opcji jest kilka. Możesz znaleźć stanowisko w klubie fitness, gdzie podczas dyżurów zagaisz do ludzi, oferując im konsultację, a następnie trening. Okazji będzie wiele, zwłaszcza jeżeli pójdziesz na pełny etat. Inną drogą jest nawiązanie współpracy z organizacją zrzeszającą trenerów personalnych i szukającą im podopiecznych. Stawka za godzinę treningu będzie najprawdopodobniej niższa niż na siłowni, ale nie będziesz musiał chodzić w kółko po sali treningowej. Na dodatek, grafik zapełnia się sam.
Trzecia opcja – bycie wolnym strzelcem, gdzie stawka za spotkanie jest najwyższa, ale grupę chętnych trzeba stworzyć samemu. Każda z tych dróg ma swoje plusy i minusy, pytanie jedynie brzmi, co najbardziej odpowiada Twojej niszy.
Kurs na trenera personalnego wcale nie jest drogi – zwraca się po pierwszym sprzedanym pakiecie!
5.Postaw na rozwój
Branża stale idzie naprzód. Przeprowadzane są nowe badania,a metody treningowe, wiedza medyczna i funkcjonalna odsłania przed nami zaskakujące możliwości. Warto obserwować różne źródła, stale się dokształcać, do tego szukać nowych spojrzeń na znane już Ci zagadnienia. Głębsze poznanie tematyki, z którą masz styczność, pozwala na łatwiejsze przekazanie wiedzy podopiecznym, a co za tym idzie – lepszy kontakt.
Uważasz, że te porady są skuteczne?
Podeślij je swoim znajomym!
Polub nasz falange na facebook i bądź z nami w kontakcie – KLIK
Chcesz zostać trenerem personalnym? Porozmawiaj z nami – KLIK