Trening Medyczny - Podręcznik dla Trenerów Personalnych

Pierwsze na rynku, profesjonalne opracowanie zagadnień treningu medycznego, w kontekście pracy trenerów personalnych.

Ponad 75 stron praktycznej wiedzy, podpartej latami pracy w branży fitness!

Podręcznik “Trening medyczny dla trenerów personalnych”,

 stanowi integralną część kursu na trenera personalnego.
Kursanci Health Factory otrzymują pełną wersję książki po zaliczeniu modułu kursu – Trening Medyczny.
Pobierz teraz 21 stron podręcznika ZA DARMO!
podręcznik trening medyczny

Dlaczego trening medyczny jest taki ważny?

Przewlekłe bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, dyskomfort w odcinku szyjnym, wady postawy – to zmora dzisiejszych czasów!

Siedzący tryb życia i brak ruchu sprawiły, że mimo wzrostu zamożności, komfort funkcjonowania społoczeństwa spada.

Zadaniem nowoczesnego trenera personalnego jest przywrócenie swoim klientom sprawności oraz świadomości ciała. Bez treningu medycznego nie ma mowy o efektywnej zmianie sylwetki klienta oraz wprowadzeniu ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych.

Czego konkretnie się nauczysz?

1

Testów funkcjonalnych

Poznasz testy, które pozwolą Ci zweryfikować sprawność oraz świadomość ciała Twojego klienta. Umiejętność "trzymania brzucha", koordynacja, mobilność, elastyczność, siła - to podstawowe składowe, na których będziesz się skupiać.
2

Metod korygowania dysfunkcji

Krok po kroku omawiamy poszczególne przypadki, zaczynając od zespołu skrzyżowania górnego, poprzez skrzyżowanie dolne, na problemach ze stawem skokowym kończąc. Poznasz odpowiednie struktury anatomiczne oraz dokładną przyczynę negatywnych zmian.
3

Ćwiczeń mobilizujących i wzmacniających

Klienci oczekują od Ciebie konkretnej pomocy. Dlatego uzbroimy Cię w narzędzia i gotowe schematy postępowania, które przyniosą im ulgę w bólu oraz usprawnią ciała. Pokażemy Ci najlepsze ćwiczenia mobilizujące, wzmacniające i rozciągające, które powinien umieć stosować każdy trener medyczny.
4

Oceny sylwetki, postawy, dysfunkcji

Dowiesz się jak w praktyczny i komfortowy dla klienta sposób zidentyfikować występujące dysfunkcję. Potrafiąc wskazać konkretną wadę postawy będziesz wiedzieć jakie techniki należy zastosować aby osiągnąć poprawę.
trening medyczny kurs
Trening Medyczny - Podręcznik dla Trenerów Personalnych

Autor podręcznika

Marcin Bocian

Marcin Bocian


Absolwent fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – czynnie pracuje jako trener personalny oraz fizjoterapeuta. Uczestnik wielu kursów doszkalających, wierzy że podnoszenie własnych kompetencji jest drogą do skuteczniejszego pomagania klientom i pacjentom.

Ze względu na fizjoterapeutyczne podejście do treningu, w jego prowadzeniu skupia się nie tylko na efekcie końcowym oraz sylwetkowym, ale również dba o bezpieczeństwo i zdrowie każdego podopiecznego.

W Health Factory prowadzi moduły: Trening Medyczny, Rola Trenera Personalnego oraz Trening grupowy podczas kursu na trenera personalnego. Uczestnicy chwalą Marcina za profesjonalne i rzeczowe podejście.

Podręcznik „Trening medyczny dla trenerów personalnych” to owoc współpracy Marcina z doświadczonym fizjoterapeutą i trenerem personalnym, a także współtwórcą Health Factory – Tomaszem Rymanowskim.

Prywatnie Marcin jest fanem treningu z odważnikami kulowymi kettlebells – regularnie bierze udział w zawodach, zdobywając medale oraz wyróżnienia.

Pobierz fragment podręcznika!

Uwaga!

Podręcznik „Trening medyczny dla trenerów personalnych”,
 stanowi integralną część kursu na trenera personalnego.
Kursanci Health Factory otrzymują pełną wersję książki po zaliczeniu modułu kursu – Trening Medyczny.