Kurs Trener Personalny

Trening medyczny w treningu personalnym – przykładowy dzień zajęć

By 4 lipca 2018 No Comments

Trening medyczny w treningu personalnym – przykładowy dzień zajęć

Moduł „Trening medyczny w treningu personalnym” jest modułem trwającym 8 godzin. Zajęcia odbywają się w sobotę w trakcie drugiego z pięciu zjazdów szkoleniowych.

Po pierwszym zjeździe szkoleniowym

Po pierwszych dwóch modułach „Anatomia funkcjonalna, fizjologia oraz biomechanika człowieka” a także „Rola trenera osobistego i instruktora siłowni” czas na naukę specyficznych działań związanych z zawodem trenera personalnego. W trakcie naszego kursu dbamy o to by zachować ciągłość w przekazywaniu informacji. Po pierwszym zjeździe szkoleniowym kursanci posiadają już wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz biomechaniki. Wiedzą jakie umiejętności powinien posiadać instruktor siłowni oraz trener personalny. Taka wiedza „wyjściowa” jest kluczowa by zrozumieć zagadnienia poruszane w trakcie drugiego zjazdu szkoleniowego.

Sprawdź cały program kursu!

Trening medyczny w treningu personalnym – przykładowy dzień zajęć

Nasz sposób prowadzenia zajęć

Zajęcia tradycyjnie rozpoczynamy od teorii związanej z treningiem medycznym. Zastanawiasz się co tak naprawdę kryje się pod tą nazwą? Wszystkie działania treningowe związane z poprawą zdrowia oraz komfortem życia Twojego przyszłego klienta i nie mamy tutaj na myśli działań związanych z odchudzaniem czy budowaniem masy mięśniowej…Teraz nadszedł czas abyś zrozumiał/zrozumiała że fitness club może być Twoim małym „gabinetem rehabilitacji”.

Wykorzystujemy czas w 100%

Wszystkie moduły muszą być wykorzystane w 100%! W trakcie kursu chcemy przekazać Ci jak najwięcej wiedzy teoretycznej ale przede wszystkim praktycznej. Tylko taka forma nauki biorąc pod uwagę specyfikę pracy trenera personalnego gwarantuje dobre przygotowanie Cię do pełnienia tej roli.

Przebieg modułu „Trening medyczny w treningu personalnym”

Dzień w którym odbywa się moduł „Trening medyczny w treningu personalnym” jest tym, w którym zrozumiesz że jako trener personalny możesz zaoferować swoim podopiecznym wiele możliwości współpracy. Przekonasz się że Twoi podopieczni mogą liczyć na Ciebie w kwestii odchudzania, budowania masy mięśniowej, poprawy kondycji ale także w kwestii walki z bólem z powodu nadmiernie napiętych mięśni czy problemów związanych z kręgosłupem!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy zajęcia zaczynamy od teorii. W trakcie każdego z modułów będzie ona przeplatana praktyką. Z doświadczenia wiemy że ten sposób prowadzenia zajęć sprawdza się najlepiej. Dbamy o to by każdy z naszych kursantów pracował w parze. Od samego początku kursu pracujemy schematem KLIENT-TRENER.

Trening medyczny w treningu personalnym – przykładowy dzień zajęć

Teoria to opis wad postawy między innymi takich jak objaw skrzyżowania dolnego, górnego. Bardzo dokładny opis każdego odstępstwa od normy pozwoli Ci zrozumieć problemy z jakimi będą zgłaszać się do Ciebie przyszli klienci. Uwierz że większość Twoich klientów będzie mieć problemy z kręgosłupem. Większość z nich nie będzie miało pojęcia że Ty jako trener możesz im pomóc! Bez brania leków, bez operacji tylko za pomocą treningu.

W trakcie części teoretycznej nauczymy Cię jak analizować postawę klienta, na co zwracać szczególną uwagę i jak interpretować różnice. To bardzo istotna umiejętność biorąc pod uwagę fakt że każdy z nas jest trochę inaczej zbudowany.

Zajęcia praktyczne dotyczyć będą między innymi wykorzystania akcesoriów treningowych, rozciągania, aktywizacji poszczególnych grup mięśniowych. Kursanci dobrani w pary pracują w schemacie klient-trener. Jak to wygląda w praktyce? Najpierw jedna osoba wciela się w rolę klienta i słuchając wskazówek kolegi/koleżanki wcielającego się w rolę trenera wykonuje dane ćwiczenie. W trakcie zajęć praktycznych uczymy Cię w jaki sposób udzielać wskazówek, na co zwracać szczególną uwagę tak by w przyszłości w pełni wykorzystać dane ćwiczenie w pracy z klientem.

Drugim przykładowym zadaniem pracy w parach jest nauka rozciągania statycznego. Specyficzny rodzaj rozciągania wykonywany w parach. Schemat ten sam czyli KLIENT-TRENER. W pierwszej kolejności jedna osoba z pary wciela się w rolę trenera. Biernie uczy się rozciągać poszczególne grupy mięśniowe bez udziału klienta. To kolejna bardzo istotna umiejętność. Wykładowca/szkoleniowiec w trakcie pracy w parach ciągle kontroluje prawidłowość wykonywanych zadań.

 

Sprawdź najbliższy termin kursu!