Bez kategorii

Trener personalny. Wybierz kurs o specjalizacji medycznej.

By 28 lutego 2019 No Comments

Kurs na trenera personalnego specjalizacja medyczna. Nowość na rynku szkoleń!

Bardzo możliwe że stoisz przed wyborem kursu na trenera personalnego. Każda z firm świadczących usługi szkoleniowe chwali swój produkt. Zaczynasz porównywać oferty szkoleniowe. Chcesz w jak najlepszy sposób zainwestować swój czas oraz pieniądze. Bardzo istotne by kurs posiadał atrakcyjną dla Ciebie cenę. Tanie, szybkie kursy na trenera personalnego budzą Twoje podejrzenia. Jeśli kurs jest zbyt drogi pewnie twierdzisz że to wybór nie na tą chwilę. Czym zatem kierować się przy wyborze kursu na trenera personalnego i dlaczego nasz nowy program o specjalizacji „TRENER MEDYCZNY” to idealne rozwiązanie w korzystnej cenie?

Kurs trenerski a w nim wiedza pro-medyczna? Poznaj idealne połączenie! 

By być prawdziwym trenerem potrzebujesz posiadać prefesjonalne umiejętności. Wiedza teoretyczna ale przede wszystkim praktyczna to „klucz” otwierający wiele możliwości współpracy z klientami. Pojawia się pytanie: „skąd czerpać wiedzę”? Internet, rozmowy ze znajomymi z siłowni czy może jednak warto zainwestować w dobry kurs trenerski? Tworząc nasz program kursu bazowaliśmy na wieloletnich obserwacjach a także badaniach oraz statystykach odnośnie potrzeb zarówno przyszłych trenerów jak i ich podopiecznych. 

Postanowiliśmy wyposażyć przyszłego trenera personalnego we wszystkie niezbędne mu „narzędzia” do pracy z drugim człowiekiem. Jako zespół profesjonalistów wiemy że wiedza z zakresu treningu siłowego, funkcjonalnego, dietetyki czy sprzedaży może okazać się niewystarczająca. Co w sytuacji gdy Twój klient zgłasza dolegliwości bólowe? Nasz moduł „TRENING MEDYCZNY” to odpowiedz na wszystkie nutrujące Cię pytania w kwestii pracy z klientem posiadającym dysfunkcje aparatu ruchu. 

Trener personalny. Wybierz kurs o specjalizacji medycznej.

Nowy, dwudniowy moduł medyczny. Od teraz kontuzje nie będą przeszkodą!

Zastanów się co może sprawiać Ci największą trudność bezpośrednio po ukończonym kursie na trenera personalnego? Najprawdopodobniej dotarcie do klienta (sprzedaż) oraz profesjonalna opieka trenerska osób z dysfunkcjami aparatu ruchu. Biorąc pod uwagę sprzedaż sprawa może okazać się prostsza niż myślisz. W trakcie naszego kursu nauczysz się jak docierać do klientów. W jaki sposób budować swój trenerski wizerunek. Jak konstruować ofertę oraz wiele innych zagadnień stricte związanych ze sprzedażą. 

A teraz wyobraź sobie że dotarłeś do potencjalnego klienta. Jest on zainteresowany treningami personalnymi. Okazuje się jednak że cierpi z powodu bocznego przyparcia rzepki. Ból w stawie kolanowym nie pozwala mu sprawnie funkcjonować a co dopiero ćwiczyć. Pyta Cię czy będziesz w stanie mu pomóc? Czy po „zwykłym” kursie zostaniesz wyposażony w odpowiednie umiejętności? Odpowiedz jest prosta i jednoznaczna. Niestety nie…A więc co z zainwestowanymi pieniędzmi w reklamę? Przepadają? Twój brak wiedzy z zakresu treningu medycznego zaczyna Cię ograniczać…bierzesz pod uwagę współpracę tylko z wpełni sprawnymi klientami. A tych uwierz jest zdecydowanie mniej…

Trening medyczny. O co w tym chodzi?

Co tak naprawdę kryje się pod hasłem treningu medycznego? Aby lepiej zrozumieć istotę, sens oraz konieczność posiadania wiedzy z tego zakresu warto zdefiniować treningowe działa pro-medyczne. Trening medyczny jest to specyficzny rodzaj ćwiczeń ukierunkowany na „walkę” z odstępstwami od norm w odniesieniu do szeroko pojętej definicji aparatu ruchu człowieka.

Reasumując tą formą treningu zarówno zapobiegamy jak i „leczymy”. Dobrze wyposażone fitness kluby to idealne miejsca do różnych form pre-rehabilitacji. Kto będzie potrzebował treningu medycznego? Wszyscy którzy mieli lub mają problemy zdrowotne. Mogą to być osoby młode jak i starsze. Jak widzisz przekrój osób zgłaszających się po profesjonalną pomoc trenerską jest bardzo duży. Biorąc pod uwagę choroby cywilizacyjne XXI w. koniecznością jest sprawne poruszanie się w tej tematyce. 

Trener personalny. Wybierz kurs o specjalizacji medycznej.

Czego właściwie Cię nauczymy?

Kompleksowej pracy z klientem posiadającym dysfunkcje aparatu ruchu. Nasz kurs TRENERA PERSONALNEGO o specjalizacji TRENER MEDYCZNY zawiera dwudniowy moduł poświęcony tylko zagadnieniom związanym z pre-rehabilitacją. Dodatkowym atutem oraz wyróżnikiem jest uwzględnienie tych zagadnień w trakcie pozostałych modułów.

Moduł TRENING MEDYCZNY to aż 14 godzin wykładów oraz ćwiczeń praktycznych!

Dokładnie tak! Aż 14 godzin podzielonych na dwa 7 godzinne dni zjazdowe. Tworząc program kursu o specjalizacji medycznej zadbaliśmy o to aby wiedza która przekazujemy była prosta w zrozumieniu oraz możliwa do zastosowania w praktyce jak najszybciej.

W trakcie modułu trening medyczny dowiesz się m.in. jak:

  • Analizować postawę klienta
  • Jakie wyciągać wnioski
  • Jak analizować zmiany skoliotyczne
  • Pracować nad stabilnością oraz mobilnością
  • Diagnozować zmiany obręczy ramiennej
  • Diagnozować zmiany odcinka piersiowego oraz lędźwiowego
  • Trenować w przypadku dysfunkcji obręczy miednicznej
  • Ćwiczyć z klientem posiadającym dysfunkcje k. dolnych oraz wiele innych

Trener personalny. Wybierz kurs o specjalizacji medycznej.

Profesjonalny trener personalny. Zyskaj przewagę nad konkurencją!

Przyznasz że jako przyszły trener personalny chcesz być odbierany w swoim środowisku jako profesjonalista. Bardzo istotne by w identyczny sposób odbierali Cię klienci. Uczestnictwo w dobrym kursie trenerskim daje przewagę już na samym początku pracy jako trener personalny. Przykładowo, jeśli chcesz zatrudnić się w fitness klubie najważniejsza będzie posiadania przez Ciebie wiedza. Wiedza z zakresu odżywiania, treningu siłowego czy funkcjonalnego jest popularna. Teraz zastanów się który trener personalny posiada wiedzę stricte pro-medyczną? Jest ich zdecydowanie mniej!

W tym momencie wysuwasz się na prowadzenie. Zarówno w sytuacji ubiegania się o pracę w fitness klubie jak i w „walce” o klienta działając jako trener personalny freelancer. Podsumowując śmiało można stwierdzić że nasz kurs jest kompletny. W trakcie uczestnictwa w naszym kursie poznajesz wszystkie tajniki pracy trenera personalnego. Udział w kursie na trenera personalego w Health Factory to dobra inwestycja.