Bez kategoriiKurs Trener Personalny

Trener osobisty – 5 powodów dlaczego warto nim zostać cz.1

By 2 listopada 2018 No Comments

Zastanawiasz się czy trener osobisty jest zawodem godnym uwagi? Sprawdź 5 wskazówek, które przedstawią Ci tę profesję od nieznanej strony!

tl;dr

Porządne zarobki, zdrowe ciało, stałe pogłębianie wiedzy, rozwój osobisty, pomaganie innym – brzmi jak korporacyjna gadka, ale tak wygląda nasza praca. 

Trener osobisty – 5 powodów dlaczego warto nim zostać cz.11.Duże pieniądze

W porównaniu do przeciętnej „roboty na etacie”, zarobki w branży fintess są wręcz ogromne. Nie mówiąc już o tym, że takie pieniądze dostajesz od samego początku działalności. Średnia stawka za pojedynczy trening w Warszawie wynosi średnio 100-150 zł/h. Trenerzy najcześciej sprzedają swoje usługi w pakietach po 8,10,12 treningów. Wtedy cena jednego treningu w pakiecie może wynosić ok 100-120 zł.

Łatwo więc zauważyć, że wystarczy sprzedać dwa pakiety 12 spotkań, aby cena kursu zwróciła się z nadwyżką!

Kurs na trenera personalnego zwraca się po pierwszym sprzedanym pakiecie!

2.Realizacja pasji

W zawodzie trenera personalnego liczy się pasja i zainteresowanie sportem. Nie chodzi wyłącznie o siłownię, ale również o inne aktywności np. bieganie, ścianka wspinaczkowa, pływanie, kolarstwo itd. Pomyśl, czy nie byłoby świetnie mieć pracę, która jednocześnie pozwala Ci na realizacje swoich zainteresowań? Zamiast być przykutym do biurka w biurze, z ludźmi za którymi nie przepadasz, czując, że marnujesz swój czas, mógłbyś robić coś co daje Ci radość i fajne pieniądze.

3. Trener osobisty niesie pomoc

Ludzie często nie zdają sobie sprawy jak bardzo ból pleców albo otyłość potrafią zniszczyć życie. Kompleksy, nieprzespane noce, ciągłe poirytowanie, unikanie znajomych, depresja, to problemy, z którymi mierzy się wielu podopiecznych. A Ty jesteś od tego, by im pomóc i przywrócić kiedyś odczuwaną radość – brzmi patetycznie, ale tak to wygląda. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwowanie przemiany drugiego człowieka, zarówno fizycznej jak i mentalnej – uwierz, że będzie to Twoje paliwo do dalszej pracy!

4. Pan swojego losu – niezależność

Bycie trenerem personalnym, oznacza bycie swoim własnym szefem. Wedle osobistego upodobania ustalasz grafiki, stawki, dni wolne, czy zasady współpracy. To Ty wybierasz ludzi, którym chcesz poświęcać swój czas w postaci treningów – zrób to tak, abyś mógł czerpać z zajęć pozytywną energię. A co jeżeli zapragniesz rozwijać się w innych kierunkach? Treningi i konsultacje on-line, poradniki i ebooki, programy treningowe, opieka dietetyczna, szkolenia, własne studio treningowe… to tylko kilka opcji, które na Ciebie czekają! Sam zdecyduj w czym chcesz się specjalizować.

5. Zawód dostępny od zaraz

Nasza branża nie jest uregulowana prawnie pod względem warunków, które trzeba spełnić aby wykonywać zawód trenera personalnego. Wieloletnie studia są zbędne -jedyne czego potrzebujesz to faktyczna wiedza i umiejętności, tylko one będą stanowić o Twojej wartości. Warto zacząć od kursu na trenera personalnego, który da Ci solidne fundamenty. Według badań rynkowych branża fitness w Polsce rozwija się coraz dynamiczniej, a zapotrzebowanie na profesjonalistów wzrasta. Dlatego naszym zdaniem teraz jest najlepszy moment aby rozpocząć karierę jako trener personalny – wejście na rynek i pozyskanie klienta jest naprawdę proste!


Skoro czytasz ten artykuł, to zakładam, że zastanawiasz się nad zawodem trenera personalnego…

Co Cię powstrzymuje przed rozpoczęciem świetnej pracy, na warunkach, które sam ustalasz?

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego kursu? Chcesz poznać szczegóły takiego kursu?

Napisz do nas, pomożemy – kliknij tutaj!

Zobacz, gdzie prowadzimy nasze kursy:

WARSZAWA

start: 05.09

KATOWICE

start: 05.09

ŁÓDŹ

start: 05.09

Kraków

start: 05.09