Kurs Trener Personalny

Rola trenera personalnego i instruktora siłowni, czyli co tak naprawdę robi trener.

By 13 lipca 2018 No Comments

Rola trenera personalnego i instruktora siłowni, czyli co tak naprawdę robi trener.


Większość kursów na trenera personalnego koncentruje się wokół technik treningu siłowego, funkcjonalnego, dietetyki itd…

Tymczasem trening personalny to przede wszystkim praca z drugim człowiekiem! Dlatego, żeby pomóc ludziom w realizacji ich celów, musisz wiedzieć w jaki sposób się z nimi komunikować i jak do nich skutecznie trafić.

Podczas kursu w Health Factory mocno koncentrujemy się na tym aspekcie, ponieważ jako aktywni trenerzy osobiści, sami dobrze wiemy, że bez dobrego kontaktu z klientem nie zbudujesz relacji, która jest niezbędna do owocnej współpracy.

Na kursie nauczymy Cię budowania dobrych relacji 🙂

Zawsze indywidualne podejście do klienta!

Zarówno w pracy instruktora fitness/siłowni jak i trenera personalnego najważniejszą umiejętnością (zaraz po budowaniu relacji) jest układanie zindywidualizowanego planu treningowego oraz żywieniowego.

Jak sama nazwa sugeruje „TRENER OSOBISTY” to osoba która dostosowuje plan treningowo-żywieniowy pod konkretne potrzeby swoich klientów, a także odpowiednio ich wspiera.

Podopieczni korzystający z usług trenera personalnego mogą chcieć schudnąć, nabrać masy mięśniowej, przygotować się do maratonu, pozbyć się bólu, ograniczeń ruchowych czy wrócić do pełnej sprawności po urazach/kontuzjach. Potrzeb jest mnóstwo, a dobrze wyposażone fitness kluby (sprawdź gdzie prowadzimy kursy!) dają możliwość pracy z każdym typem klienta.

Nauka i jeszcze raz nauka!

Wiedza daje wiele możliwości!

W przypadku zawodu trenera osobistego wiedza z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki (przeczytaj czego nauczysz się podczas modułu trening medyczny), odżywiania, jak również psychologii powinna być bardzo szeroka. Dlaczego? By być w stanie we właściwy sposób analizować, planować i realizować działania treningowe przyszłych klientów…

Analizować?

Czym bez odpowiedniej analizy potrzeb przyszłego klienta byłby trening personalny? Przypadkowym doborem ćwiczeń oraz odżywiania, co równałoby się wróżeniu z kryształowej kuli.

Tutaj nie ma miejsca na nieprzemyślane działania.

W związku z podjęciem pracy w charakterze trenera personalnego należy zdawać sobie sprawę, że ciąży na nas duża odpowiedzialność. Przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zdrowie podopiecznych. Czy poprzez nieodpowiedni dobór ćwiczeń można komuś zrobić krzywdę? Jak najbardziej i nie można o tym zapominać!

Jak zatem będzie wyglądać analiza naszego klienta? W trakcie tego modułu nauczymy Cię przeprowadzania wywiadu z klientem, a także sposobu badania jego podstawowych wzorców ruchowych. Bez wykonania tych czynności nie będziesz w stanie zaplanować właściwego i efektywnego treningu, czy też diety.

Planować?

Planowanie oraz skalowanie treningu personalnego pod możliwości i potrzeby klienta są podstawowymi umiejętnościami dobrego trenera.

Chcemy Cię nauczyć w jaki sposób tworzyć długofalowy program pracy z podopiecznym, jak opracować właściwą strategię, a także jak monitorować postępy aby Twój klient osiągnął swój cel!

Realizować?

Przejdźmy od słów do czynów. Twoi klienci nie raz będą mieli „pod górkę”!

Co to znaczy? Spadek motywacji, brak czasu, wyjazdy itp. Twoim zadaniem jest w odpowiedni sposób zmotywować klienta do działania, a także dobrać taki rodzaj treningu by mimo różnych ograniczeń przynosił oczekiwane rezultaty!

Praktyka w Health Factory?

Standardowo przez cały czas trwania kursu uczymy się w systemie KLIENT-TRENER.

Kursanci w trakcie wszystkich modułów najwięcej czasu poświęcają na praktykę. Oczywiście w pierwszej kolejności najistotniejszą kwestią jest zrozumienie oraz utrwalenie teorii, która jakby nie patrzeć w zawodzie trenera osobistego znajduje zastosowanie tylko i wyłącznie podczas działań praktycznych.

Umiejętne wprowadzenie teorii w praktykę jest krokiem milowym na drodze Twojego rozwoju.

Musisz pamiętać, że zadań oraz obowiązków związanych z zawodem trenera osobistego jest wiele. Wszystkie chcemy Ci przedstawić i pokazać od strony czysto praktycznej bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu (patrz: blog Janka, strona Tomka).

Nie mówimy jak sprzedawać duże ilości treningów nie robiąc tego na co dzień!

Po prostu sprzedajemy i chcemy nauczyć Cię tego samego.

Jeżeli szukasz dobrego kursu na trenera personalnego, kursu, który stworzyli prawdziwi trenerzy personalni – to przyjdź do Health Factory, a nauczymy Cię „trenerstwa” od podstaw!

Sprawdź termin najbliższego kursu w swoim mieście!