Kurs Trener Personalny

Metody Treningu oporowego (siłowego) w treningu personalnym – przykładowy dzień zajęć

By 9 lipca 2018 No Comments

Metody Treningu oporowego (siłowego) w treningu personalnym – przykładowy dzień zajęć

 

Moduł „Metody Treningu oporowego (siłowego) w treningu personalnym” jest modułem trwającym 8 godzin. Zajęcia odbywają się w sobotę w trakcie trzeciego z pięciu zjazdów szkoleniowych.

Zobacz wszystkie moduły – kliknij tutaj

 

Trzeci zjazd szkoleniowy

Podczas poprzednich dwóch zjazdów kursanci zdobywają solidne fundamenty wiedzy z zakresu anatomii oraz działania ludzkiego ciała. Co więcej, po ukończeniu szkoleń dotyczących treningu medycznego, a także funkcjonalnego wiesz już jak radzić sobie z klientami o różnym stopniu sprawności.

Trener personalny. Wybierz kurs o specjalizacji medycznej.

Przykładowy dzień zajęć z treningu medycznego – kliknij tutaj

 

Według naszego sposobu nauczania, jedynie po zapoznaniu się z aspektami wad postawy (i radzenia sobie z nimi), występującymi u większości podopiecznych, można bezpiecznie przejść do treningu siłowego.

Czy wyobrażasz sobie rozpoczęcie ćwiczeń ze sztangą u osoby ze skrzyżowaniem dolnym lub górnym, bez wykonania odpowiednich sekwencji korygujących postawę?

Kluczem do efektywnego treningu na wzrost masy i siły mięśniowej jest właściwe przygotowanie organizmu.

Jak pracujemy podczas zajęć?

Zawsze podkreślamy, że u nas liczą się konkrety oraz praktyczne podejście do klienta. Dlatego też zajęcia dotyczące metod treningu oporowego odbywane są na siłowni.

Prowadzący rozpoczyna omawianie danej grupy mięśniowej, zaczynając od przypomnienia jak działają poszczególne partie np. w przypadku mięśni grzbietu rozmawiamy o funkcjach m. najszerszego grzbietu w kontekście prostowania stawu ramiennego itd.

Chodzi o to, abyś dokładnie wiedział jak (i dlaczego!)
zadziałają poszczególne ćwiczenia na mięśnie Twojego klienta.

Następnie przechodzimy do przetrenowania podstawowych ruchów. Wykładowca:

  • Prezentuje poprawną technikę wykonania ćwiczenia
  • Pokazuje jak korygować różne błędy
  • Naucza (na przykładzie) jak od podstaw nauczać innych, czyli zobaczysz co trzeba zrobić aby skutecznie przekazywać wiedzę

100% praktyki!

Po zaprezentowaniu ćwiczeń na określoną grupę mięśniową (omawiane są m. grzbietu, klatki piersiowej, nóg, ramion, barków, brzucha itd) do akcji wkraczają kursanci.

Aby trenować umiejętność przekazywania wiedzy, nasi adepci dobierają się w pary i przechodzą po kolei przez poszczególne ćwiczenia.

W czasie, kiedy jedna osoba trenuje, druga wyłapuje jej błędy, stara się wprowadzić poprawki, a przede wszystkim uczy się jak skutecznie trafić do drugiej osoby.

Ile to już razy widziałeś na siłowni obrazek, kiedy „trener” krzyczy na swojego podopiecznego: „prostuj plecy!”, „napięty brzuch!”, a biedak nic z tego nie rozumie?

No właśnie – na naszych zajęciach pokazujemy jak radzić sobie w podobnych sytuacjach.

Oczywiście wykładowca, wciąż obecny wśród uczestników, pomaga przy trudnych przypadkach i czuwa nad poprawną techniką wykonania ćwiczeń.

Co nas wyróżnia?

Zdecydowana większość organizacji prowadzących kursy na trenera personalnego prezentuje model, w którym to każdy z kursantów wykonuje kilka powtórzeń omawianego ćwiczenia, a wykładowca zatwierdza (lub nie) jego poprawność.

Uważamy, że taki model jest przestarzały i nie odpowiada aktualnym potrzebom na rynku fitness.

Przyszły trenerze! Przychodząc na nasz kurs powinieneś już mieć podstawową wiedzę na temat najpopularniejszych ćwiczeń – my pomożemy Ci poprawić własną technikę, ale przede wszystkim nauczymy jak możesz PRZEKAZAĆ SWOJĄ WIEDZĘ INNYM.

Nasz kurs daje Ci wyjątkową możliwość popracowania w systemie TRENER-KLIENT, dzięki któremu po uzyskaniu certyfikatu będziesz gotów do przeprowadzenia pierwszych treningów personalnych.

Na zajęciach rzucamy Cię na głęboką wodę, abyś mógł poczuć jak w rzeczywistości będzie wyglądać Twoja praca.

Jako aktywni trenerzy personalni (sprawdź nas – kadra), wiemy, że nowi trenerzy personalni mają problemy z nawiązaniem odpowiedniej komunikacji z klientem. Dlatego właśnie w Health Factory poznasz sposoby dotarcia do różnych ludzi.

Sprawdź najbliższy termin kursu!