Kurs Trener Personalny

Kurs na trenera personalnego zwraca się po pierwszym sprzedanym pakiecie!

By 29 września 2018 No Comments

Cena za kurs na trenera personalnego może przerażać. Jednak po uświadomieniu sobie ile zarabia trener osobisty, łatwo zauważyć, że to niewiele. Gdy dowiesz się, jak znaleźć klientów, czego uczymy podczas naszych szkoleń, będziesz w stanie już w miesiąc zarobić równowartość nawet dwóch takich kursów!

tl;dr

Cena za nasze szkolenie trenerskie w Warszawie wynosi 2199 zł, a podczas promocji 1599. Biorąc pod uwagę stawki w stolicy, wynoszące około 100 zł za trening, zakładając, że jesteś freelancerem,  pakiet 12 spotkań będzie kosztował 1200 zł. Współpraca rzadko kiedy trwa zaledwie miesiąc, więc już po 60 dniach zarobisz 2400 zł brutto na jednym kliencie.

Kurs na trenera personalnego zwraca się po pierwszym sprzedanym pakiecie!Ile kosztuje kurs na trenera osobistego?

Zależnie od szkoły, jest to wydatek rzędu 1000-1700zł. Dokładną ofertę Health Factory znajdziesz pod tym linkiem. Dobrze by było, aby w tej cenie zostały zawarte przydatne moduły, które nie tylko nauczą Cię kwestii anatomicznych, biomechanicznych, czy medycznych, ale też marketingowych. Często w czasie różnych szkoleń zapomina się o tym ostatnim elemencie, który ma kluczowe znaczenie dla kariery każdego przyszłego freelancera. Co więcej, dobrej jakości kurs powinien trwać kilka dni, a nie tydzień-dwa, gdzie egzamin zdaje się przez internet.

Jeżeli już wybrałeś odpowiednią szkołę, to na pewno masz z tyłu głowy wątpliwości dotyczące kosztu. Zupełnie normalna reakcja, ale też niepotrzebna, spójrz na fakty.

Praca trenera personalnego

No dobrze, żeby móc zarabiać w tym zawodzie potrzebne są kwalifikacje.

Lepsza jakość równa się większej klienteli i dłuższym współpracom. Osiągana jest  przez odpowiednie wykształcenie z zakresu anatomii, czyli znajomości działania ludzkiego ciała. Co za tym idzie, świadomość jak funkcjonuje organizm, dlaczego zachodzą pewne procesy etc.

Kolejny element to umiejętność użycia tej wiedzy w czasie konstruowania treningu personalnego. Zapoznanie się z biologiczno-chemiczną częścią człowieka otwiera drogę do konstrukcji znakomitych planów żywieniowych, które uzupełniają sesje na siłowni.

Następnym puzzlem jest kontakt z konsumentem usługi, pomoc w trudnych momentach oraz kreacja znajomości rzutującej na czas trwania relacji trener-podopieczny. W tym momencie pojawia się potrzeba wykorzystania zdolności biznesowo-marketingowych. Kreacja własnej osobowości, charakteru, czy sposobu współpracy z ludźmi. Czyli jak pozyskać  klientów i zatrzymać ich przy sobie.

Wszystkich tych składowych powinieneś się nauczyć podczas kursu trenera personalnego. Jak widzisz, trochę tego jest, w zasadzie zostajesz wyposażony w broń gotową do strzału. Oczywiście poza edukacją otrzymujesz możliwości zarobkowe…

Ile zarabia trener personalny

Świeżo po egzaminie masz trzy drogi rozwoju:

  • freelancer
  • praca na siłowni
  • praca w firmie konsolidującej trenerów

Freelancer ma wolność przy ustalaniu stawki, w Warszawie początkowo będzie to ok. 100 zł za godzinę. Po wypromowaniu siebie i zdobyciu jednego klienta, który wybierze pakiet 12 spotkań, jesteś 1200zł brutto na plusie. Współpraca rzadko kiedy trwa zaledwie miesiąc, więc już po 60 dniach, pracując 12 godzin miesięcznie (a pewnie i tak pozyskasz więcej chętnych), wraca Ci ponad połowa ceny kursu.

W pozostałych przypadkach zarobki na godzinę są mniejsze, jednak ilość treningów pozwala nadrobić różnicę. Do tego, dzięki odpowiednim umiejętnościom retorycznym będziesz w stanie zdobyć ludzi, którzy będą chcieli z Tobą ćwiczyć, nawet gdy odejdziesz z siłowni (albo organizacji).

Wniosek? Trzeba wydać żeby zarobić. 😉

Zobacz, gdzie prowadzimy nasze kursy:

WARSZAWA

01.04-17.04

KATOWICE

01.04-17.04

ŁÓDŹ

01.04-17.04

Kraków

01.04-17.04