Bez kategorii

Jak ocenić postawę klienta w płaszczyźnie czołowej?

By 6 kwietnia 2019 No Comments

Ocena postawy klienta w trakcie kursu na trenera personalnego.

Ocena postawy klienta w zawodzie trenera personalnego to „must know” każdego dobrego trenera personalnego. Jako trener osobisty musisz posiadać obszerną wiedzę na temat oceny postawy klienta. Ta wiedza dotyczyć będzie zarówno oceny w płaszczyźnie czołowej jak i strzałkowej.

Kolejną podstawową ale jakże istotną umiejętnością jest znajomość testów badających zakresy ruchomości czy też ćwiczeń oceniających zdolności motoryczne klienta. Tym razem skoncentrujmy się na ocenie w płaszczyźnie czołowej. Do testów oraz omówienia ćwiczeń wrócimy w kolejnych artykułach. 

Od czego zacząć? Kurs trenera personalnego wiele wyjaśnia!

Od czego zacząć? Kurs trenera personalnego wiele wyjaśnia!

Kurs trenera personalnego to czas w którym poznasz odpowiedzi na wiele pytań! Dokładnie tak! W trakcie kursu trenerskiego dowiesz się jak powinna wyglądać ocena postawy klienta. Pewnie nie raz w Twojej głowie pojawiło się pytanie:

-„Jak rozpocząć współpracę z klientem”?

-„Jak powinna wyglądać pierwsza konsultacja trenerska”?

-„O co chodzi z tą oceną postawy”?

Wg. Naszego programu nauczania, umiejętność oceny postawy podopiecznego to sprawa kluczowa. Dlaczego? Ponieważ od oceny postawy będzie rozpoczynać się każda współpraca treningowa. Tylko wtedy „dobór indywidualnych ćwiczeń” ma sens. Analiza sylwetki pozwoli Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia do zakresów ruchomości oraz budowy czy też zmian jakie zauważysz w trakcie oceny. Gromadzenie informacji na temat swojego klienta oraz ich odpowiednia, prawidłowa analiza pozwoli Ci dobrać efektywny zestaw ćwiczeń.

Kurs trenera personalnego to dużo więcej niż znajomość ćwiczeń…

Sama ocena postawy klienta nie polega na patrzeniu. Polega na wyciąganiu wniosków. W trakcie oceny postawy należy zwrócić uwage na każdy segment ciała. A dokładnie? Na głowę oraz ustawienie odcinka szyjnego, ustawienie obręczy ramiennej oraz kształt klatki piersiowej, ustawienie k. Górnych w zestawienie z kręgosłupem i trójkątami talii, ustawienie miednicy oraz k. Dolnych.

Jak widzisz patrząc na klienta frontalnie wiele segmentów jego ciała może uledz zmainie. Patrząć od strony pleców szczególną uwage musisz zwrócic na ustawienie kregosłupa a takrze łopatek. Wszystkie inne elekemnty jak ustawienie głowy, odcinka szyjnego kręgosłupa, miednicy, k .dolnych tez są istotne. 

Gdzie się nauczyć oceny postawy klienta? Wybierz dobry kurs trenera personalnego!

Wybierz dobry kurs trenera personalnego. Kursy organizowane przez Health Factory to oryginalny program szkoleniowy o specjalizacji TRENER MEDYCZNY. Nasz rozbudowany moduł TRENING MEDYCZNY zawiera w sobie m.in. naukę oceny postawy klienta. Uczestnicząc w naszym kursie na trenera personalnego nauczysz sie prawidłowej oceny postawy klienta a także dowiesz się na co zwrócic szczególna uwagę. 

Zainwestuj w kurs trenera personalnego w Warszawie lub Łodzi. To inwestycja która bardzo szybko się zwraca a sama daje wiele nowych umięjetności w tym ocenę postawy.