NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej popularne pytania związane z naszą działalnością.

1. Z jakimi klientami mogę pracować po zakończonym kursie?

W trakcie naszego kursu przygotowujemy kursantów do pracy z każdym typem klienta. Zdobyte umiejętności w trakcie kursu pozwolą Ci pracować z podopiecznymi którzy: chcą schudnąć, chcą nabrać masy mięśniowej, trenują pod konkretną dyscyplinę sportową (np.: bieganie, pływanie, sztuki walki, sporty zespołowe), posiadają wady postawy, posiadają ograniczenia ruchomości poszczególnych segmentów ciała, cierpią z powodu bólu np.:  ból kręgosłupa, chcą wrócić do sprawności po urazach, kontuzjach orz wiele innych.

 2. Czy po kursie mogę rozpocząć samodzielną pracę jako trener personalny?

Oczywiście. Po zakończonym kursie każdy z uczestników może rozpocząć pracę jako freelancer. Nasz kurs jest dodatkowo rozszerzony o moduł związany z biznesem, marketingiem w odniesieniu  do zawodu trenera personalnego. Już w trakcie kursu uzyskasz od nas niezbędne informacje oraz dowiesz się jak zacząć własną działalność .

3. Czym jest zawód trenera personalnego w świetle polskiego prawa?

Zawód TRENERA PERSONALNEGO jest zawodem WOLNYM i nie podlega on regulacji prawnej zgodnie z: Ustawa o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku (Dz. U. Nr 127, poz. 857) zastąpiła starszą ustawę o kulturze fizycznej i tym samym tytuł instruktora rekreacji ruchowej nie istnieje aktualnie w prawie.

4. Z ilu osób składa się grupa w trakcie kursu?

Każda edycja kursu na trenera personalnego w HEALTH FACTORY to 15 osobowe grupy. Mimo iż są to zajęcia grupowe zawsze stawiamy na indywidualne podejście do kursanta. Większe grupy uniemożliwiają sprawną pracę oraz ograniczają indywidualny kontakt z kursantem.

5. Gdzie mogę pracować po zakończeniu kursu?

Możliwości jest bardzo dużo! Po zakończonym kursie możesz starać się o pracę w każdym fitness clubie, siłowni. Możesz także rozpocząć pracę jako niezależny trener (freelancer). Wielu trenerów personalnych współpracuje z klubami sportowymi, prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne, organizuje obozy treningowe itp. Pamiętaj że w kwestii wyboru ścieżki zawodowej możesz na Nas liczyć również po ukończeniu kursu.

6. Kto może uczestniczyć w kursie? 

Wszystkie osoby pełnoletnie. Na kurs zapraszamy osoby posiadające doświadczenie związane z siłownią, treningiem oraz takie które dopiero zaczynają poznawać tajniki treningowe.

7. Jak zapisać się na kurs i jak wyglądają płatności?

Aby zapisać się na kurs należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następnie przelać zaliczkę w ciągu trzech dni roboczych w wysokości 400zł. Zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca. Następnie resztę kwoty należy uiścić do 5 dni przed rozpoczęciem kursu.