Kurs Trener Personalny

Dzienny kurs na trenera personalnego to porażka!

By 19 września 2018 No Comments

Dzienny kurs na trenera personalnego ma tylko jedno zadanie. Wyciągnąć od Ciebie pieniądze i zostawić samemu sobie. Po tygodniowym szkoleniu nie masz szans aby stać się profesjonalistą.
Jeśli zależy Ci na czymś więcej niż bezwartościowym certyfikacie oraz cenisz swój czas, lepiej przeczytaj ten tekst!

 

tl;dr

Materiał na kursie trenera personalnego jest bardzo obszerny, a jego przyswojenie wymaga czasu. W przypadku szkoleń tygodniowych, tego czasu nie ma, a organizatorom zależy jedynie na pozyskaniu kursanta, a nie dostarczeniu mu odpowiednich podstaw do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Dzienny kurs na trenera personalnego to porażka!

Czym jest dzienny kurs na trenera personalnego – i dlaczego to zły pomysł

Pod słowem „intensywny”, czy „przyśpieszony” kryje się ilość dni, za które płacisz. Najczęściej będzie to cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli.
Pytanie brzmi, co jest nie tak z takim formatem. Szkoła może mieć jakościowe materiały, dobrych szkoleniowców oraz porządnie wyposażoną siłowni, ale… przejdźmy od razu do rzeczy:

Brak czasu na przetrawienie informacji

Podstawowym błędem jest chęć przekazania tak specjalistycznej wiedzy w niesamowicie krótkim czasie. Jeżeli chcesz zostać świetnym lekarzem, czy też psychologiem, to myślisz, że czytany przez 7 dni skrypt, z odpowiednimi zagadnieniami, da Ci to, czego oczekujesz? Czy można przetrawić tyle informacji, bez dnia, gdzie spokojnie przewertujesz notatki? Kiedy znajdziesz chwilę na przetestowanie prezentowanych metod osobiście?

Właśnie dlatego poprawnie zorganizowane szkolenia są w formie weekendowej – by mieć te 5 dni przyswajania materiału między kolejnymi modułami. Co więcej, zauważ, że 5 weekendów, to ponad miesiąc nauki praktyki i teorii za pomocą różnych sposobów. Czytanie szkoleniowych slajdów, umawianie się z innymi uczestnikami na wspólne treningi, czy też samodzielne sprawdzanie poznanych nowinek.

Kontakt z wykładowcami

Przez 35 dni trwania kursu możesz się kontaktować z wykładowcami w celu lepszego zrozumienia pewnych kwestii. Masz okazję do wysyłania pytań, dyskusji, poruszania wrażliwych oraz trudnych tematów, które mogą Cię zaskoczyć podczas pracy. Dzięki temu stale korzystasz z kursu, nieważne, czy w korpo, czy na sali treningowej. W Health Factory dajemy Ci możliwość dołączenia do fejsbukowej grupy, gdzie stale utrzymujemy kontakt z kursantami oraz absolwentami – zobacz!.

Jakość szkolenia

Jakość prowadzonych zajęć również wydaje się być wątpliwa. Szkoły tworzą grupy po 20-25 osób, które stadnie uczestniczą we wszystkich zajęciach. Czy myślisz, że realnie jesteś w stanie przyswoić niezbędną wiedzę w podobnych warunkach? Uwierz – wykładowcy będą zmęczeni tak samo jak Ty, więc ich zaangażowanie będzie coraz mniejsze,a Twoja zdolność pochłaniania wiedzy coraz słabsza.

Dobry kurs trenera personalnego – Health Factory

Jesteśmy zaprzeczeniem wszystkich negatywnych cech, o których pisaliśmy wyżej. Kurs trener personalnyHealth Factory zapewnia 5 tygodni pracy nad sobą, kontakt z wykładowcami i naukę tego, jak poradzić sobie po szkoleniu. Nie zostawiamy Cię na lodzie. Chcemy, żeby każdy kursant nie tylko umiał zająć się swoim podopiecznym, ale też wiedział jak pozyskiwać nowych klientów.

Sprawdź sam 😉

A w razie wątpliwości – napisz tutaj.